Фінансові студії: в Івано-Франківській ТПП школярі зустрілися з відомим банкіром та вчилися використовувати штучний інтелект у бізнесі

У конференц-залі Івано-Франківської торгово-промислової палати (ТПП) відбулася зустріч третьокласників ліцею №21 ім. Є. Коновальця обласного центру Прикарпаття з відомим українським банкіром Богданом ЛЕСЮКОМ, котрий більше 20 років очолював відділення Приватбанку в нашому регіоні й керував Приватбанком Грузії.

Б. Лесюк доступно й цікаво розповів школярам про історію грошей, про те, як «працюють» вони і як слід поводитися з ними, щоби бути забезпеченим. Ліцеїсти також довідались, як функціонують банки, що таке позика, кредит і депозит. Вони отримали уявлення про заробітки й борги, про витрати і зберігання коштів, про ощадливість тощо. Йшлося і про донати на підтримку ЗСУ й інші доброчинні офіри, монетарну політику держави й т. п.

Знаково, що зустріч відбулася не так у форматі лекції, як діалогу. Адже учні задавали багато запитань, зокрема, цікавились, як розпочинати бізнес, як накопичувати кошти і в чому саме найкраще зберігати гроші та «як стати мільйонером». Відверто кажучи, це наразі чи не єдиний приклад того, принаймні в Івано-Франківську й упродовж останніх років, щоби дітям змалку прищеплювали ази фінансової грамотності.

Втім, своєрідний лікнеп щодо вміння поводитись із грошима, був лише частиною дійства, організованого для вихованців ліцею імені Євгена Коновальця активістами Івано-Франківської жіночої ділової палати й фахівцями Івано-Франківська ТПП. Отож після брейк-чаю проєктний менеджер Жіночої ділової палати, власниця консалтингової компанії «Pravo-biz» Тетяна Попова провела зі школярами ділову гру. Учні, поділившись на групи, розробляли концепції нових бізнесів із використанням штучного інтелекту, зокрема чату GPT…

Керівник Івано-Франківської ТПП Андрій Левкович закликав школярів набувати нових знань, багато читати, вчитися, щоби у прийдешньому ставати найкращими у своїх професіях та працювати на майбутній розвиток України.

«Такі зустрічі для наших учнів є надзвичайно цікавими, – наголосила вчителька 3-г класу ліцею №21 ім. Є. Коновальця Іванна Бабала, дякуючи організаторам заходу. – Завдяки їм вони розкриваються, отримують нові знання і цікавий досвід».