Двоконтурний газовий котел чи одноконтурний + бойлер: який варіант обрати?

Одночасно з розв'язанням питання автономного опалення квартири чи будинку часто доводиться займатися ще й організацією стабільного гарячого водопостачання. Для нього можна використовувати котел з додатковим контуром або ж окремий накопичувальний бойлер з містким баком. Обидва варіанти — ефективні та ергономічні. Щоб обрати кращий, потрібно порівняти переваги та особливості експлуатації кожного. 

Ціна

Якісний двоконтурний газовий котел може обійтися як дешевше, так і дорожче ніж 2 окремих прилади, що використовують для роботи різні види енергоресурсів (природний газ та електроенергію). Все залежить від технічних характеристик, набору функцій, механізмів захисту. 

Можна спробувати зекономити, обравши комплект б/в техніки, але це ризикований крок. Безпечніше — зупинитися на моделі з 2 контурами від виробника з демократичною ціновою політикою. Це може бути котел газовий Аристон з Moyo.ua зі збалансованими технічними характеристиками. 

Габарити

Далеко не в кожному помешканні знайдеться вільна кімната з хорошою вентиляцією для облаштування безпечної просторої котельні. Частіше для монтажу кліматичних девайсів обирають кухню. Вільного місця не так багато, тож в пріоритеті — компактні рішення. Бойлери та одноконтурні котли мають приблизно однакові розміри, тож у парі можуть зайняти пів кімнати. Габарити двоконтурних агрегатів варіюються залежно від специфікацій та способу встановлення. 

  • настінні моделі — відносно легкі та не дуже великі;
  • потужні підлогові —  громіздкі. 

Кількість гарячої води

Бойлер готує обмежену кількість гарячої води за один цикл нагрівання. Щоб прийняти душ чи помити гору посуду, потрібно зачекати щонайменше годину — доки рідина в баці досягне заданої температури. 

Корисний об’єм потрібно підбирати під кількість користувачів:

  1. 30 літрів — достатньо для однієї людини;

  2. 50 — для сімейної пари;

  3. бойлер на 80 літрів — для родини з 3 осіб;

  4. понад 100 — задовольняє потреби 4 і більше людей.

Котел на 2 контури гріє воду відразу — як проточний водонагрівач чи газова колонка. Літраж — не обмежений, можна набирати ванну, прати руками великі текстильні вироби, вирішувати інші побутові завдання. Продуктивність залежить від потужності. У девайсів на 18-24 Вт вона стартує від 10 літрів за хвилину. 

Економічність

Двоконтурний агрегат витрачає паливо на водопідігрів лише тоді, коли хтось з користувачів відкриває відповідний кран у ванній чи на кухні. Набір «бойлер + одноконтурний котел» працює за іншим, менш економічним принципом. Техніка періодично вмикається без будь-яких додаткових дій чи команд — коли вода в баці холоне сама по собі. 

Практичність та довговічність

Якщо котел з 2 контурами вийде з ладу, мешканці залишаться одночасно без тепла та гарячої води. Відчутний дискомфорт гарантований, особливо — в розпал опалювального сезону. У разі ламання одноконтурного котла, електричний бойлер зберігає працездатність, оскільки це окремі механізми. 

За спостереженнями користувачів, ризик зношування теплообмінника нижчий у пристроїв, призначених лише для опалення. Зумовлено це тим, що моделі з додатковою функцією водопідігріву піддаються інтенсивнішим навантаженням. 

Якщо в пріоритеті швидкий монтаж, просте керування та постійний доступ до гарячої води без очікування — вибір за двоконтурним девайсом з добрячим запасом потужності. Максимальна довговічність, гнучкіші налаштування та забезпечення гарячою водою відразу кількох точок забору — переваги «комплекту» з електробойлера та котла з 1 контуром.