В івано-франківській галереї «Арт на Мур» відкрили виставку живопису «Адаптер реальності» художника з Донецька Сергія ЗАХАРОВА.
Це перша виставка митця в нашому обласному центрі, попри те, що Сергій Захаров достатньо відомий в Україні та за кордоном. Його ім’я стало символом культурного спротиву в окупованому Донецьку у 2014 році, коли він створював інсталяції у повний людський зріст, що висміювали бойовиків, і виставляв їх на вулицях міста. Це тривало декілька місяців, поки його не схопили. Художник пережив полон, тортури, показові імітації розстрілів, перед якими його змушували рити собі могилу.
Пан Сергій згадує: «Коли демонстративно «розстрілювали» перший раз, якась особа жіночої статі, що при цьому була присутня, звернулася до мене: «Мені завжди було цікаво дізнатися, що думає людина перед смертю». На що я їй відповів: «Почитай Достоєвського, він це описує»…
Чоловіка звільнили через півтора місяця і згодом він покинув рідне місто. Тепер живе в Києві, малює, є автором багатьох цікавих проектів, зокрема пережите в 2014 році в Донецьку зобразив у графічному романі «Діра», де кожна ілюстрація як спогад реальних подій. Книга справила велике враження на читачів, і на сьогодні її перекладено на вісім мов. Також С. Захаров є художником фільму «Голод до правди» франко-американського режисера Андрія Ткача та автором інсталяції «Картковий будинок», яку побачили в багатьох європейських країнах.
«Адаптер реальності» – це роботи, створені за останні роки життя в Києві, вони мають різноманітну тематику – від екологічної – картина «Самотній пакет АТБ на полях Житомирщини» – до романтичної «Мрії» через місток пам’яті і любові до рідного міста «Край землі». Художник фіксує життя у всьому його різноманітті, а особливе поєднання кольорової гами та техніки й створює ефект адаптера, який дає можливість бачити світ очима митця.
Сам художник каже, що до творчості його надихають найяскравіші миті життя, які фіксує свідомість, коли наче відкривається портал розуміння його сенсу та гармонії.