Наприкінці травня на Прикарпатті працювала міжвідомча комісія Верховної Ради з моніторингу техногенно-екологічного стану на території Калуського гірничопромислового району й розробки на його основі невідкладних заходів щодо локалізації тутешніх загроз для довкілля і проживання людей.
Як повідомив народний депутат від Калущини Едуард Прощук, це лише перший і «вкрай необхідний крок». Адже ситуація на Домбровському кар’єрі, в якому зберігаються величезні обсяги відходів колишніх калійного та магнієвого заводів, щороку погіршується: розсоли просочуються, витікають і становлять загрозу для запасів питної води в регіоні...
За його словами, 9 – 12 червня в Калуші відбудеться виїзне засідання профільного парламентського комітету. «Вірю, що зможемо напрацювати рішення, необхідні, щоб зрушити питання з місця і продовжити роботу над ним», – наголошує Е. Прощук.
Як зазначив голова облдержадміністрації Андрій Бойчук на підсумковому засіданні комісії ВР за участю заступників міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Шахматенка й Михайла Хорєва, проблема «Домбровського кар’єра не виникла сьогодні чи вчора, а тривалий час непокоїть як місцевих жителів, так і владу. Тому важливо не повторювати помилок попередніх років, коли виділяли кошти лише на стабілізацію ситуації, а спрямувати фінансовий ресурс для запобігання ймовірній техногенно-екологічній катастрофі».
Здійснений парламентською комісією моніторинг дасть можливість змоделювати розвиток ситуації на кар’єрі. На здійснення цієї справи у програмі Міндовкілля «Здійснення природоохоронних заходів, зокрема покращення довкілля» передбачено 2,3 мільйони гривень. Виконавцем робіт визначено Івано-Франківський національний університет нафти і газу. Тож є врешті-решт підстави сподіватися, що таки вдасться екологічного лиха яке має транскордонного характеру (за голова всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, якщо не ліквідувати вже тепер загрозу розмивання-прориву дамби на Домбровському кар’єрі й потрапляння «калуських розсолів» у місцеві водойми, то за якихось п’ять – сім років без питної води назавжди може залишитися не лише наш регіон та Буковина, а й сусідня Молдова, в якій теж користуються прісною водою з Дністра.