Оскільки є загрози транскордонного характеру, вирішено звернутися до Ради національної безпеки та оборони з проханням про її втручання і в цю ситуацію. Про це повідомив народний депутат, голова парламентського підкомітету з питань охорони й раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища Едуард Прощук за підсумками виїзного засідання профільного комітету Верховної Ради в екологічно небезпечному районі Калуша.
«Стосовно Домбровського кар’єру я чітко розумію цю проблему, адже ми маємо щось таке саме на Криворіжжі, – наголосила народна депутатка, заступниця голови екологічного комітету Олена Криворучкіна. – Ми накреслили шляхи її розв’язання, і для цього є всі можливості. Тим паче, що народний депутат, який лобіює це питання, не здасться. Але це потрібно робити системно».
Своєю чергою, перший заступник голови Фонду держмайна України Денис Кудін, який взяв участь у засіданні екологічного комітету, подякував за діяльність і зауважив: «Ми бачили незаконні дії, тепер треба відновити справедливість».
«Це питання надскладне й комплексне. Але я бачу чіткі наміри державних органів іти шляхом його розв’язання. Маємо все зробити правильно, щоб держава захистила інтереси громадян. Можливо, тоді побачимо, що Україна рухається «зеленим курсом», який домінує в Європі», – резюмувала ще одна учасниця засідання як представниця української громадськості голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.
Працюючи на Івано-Франківщині, члени комітету розглянули і проблеми лісової галузі, а також труднощі й перспективи імплементації протиповеневих ініціатив прикарпатських профільних учених у державну програму запобігання руйнівним стихіям та ліквідації їхніх наслідків.