До Івано-Франківська приєднають 21 село

Про це повідомив івано-франківський міський голова Руслан Марцінків на засіданні регіональної платформи щодо реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Як зазначив директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, погодження на своє рішення приєднатися до Івано-Франківська у новій об’єднаній громаді вже отримали 2 села - Підлужжя та Черніїв. Успіх у перемовинах про об’єднання з обласним центром отримали села Березівка, Братківці, Тисменичани і ті ради, які б у перспективі могли утворити Лисецьку ОТГ, а це села Лисець і Радча.

Також він заявив, що біля Івано-Франківська є громади, які не передбачені у перспективному плані формування територій громад області. Це – Загвіздянська і Угринівська ОТГ. Той формат, в якому вони перебувають нині, а це два суб’єкти в об’єднанні, потреба у дотаційності, невелика площа, близькість до обласного центру можуть призвести до того, що вони не залишаться на карті. Тому у них є три варіанти виходу із ситуації: або шукати порозуміння між собою, або бути частиною сільської громади, як, наприклад, Ямницька, або ж виявити бажання і приєднатися до Івано-Франківська, що більш логічно, – підсумував Р. Панасюк.

Відповідно до перспективного плану формування територій громад, до Івано-Франківської ОТГ має входити 19 учасників об’єднання, і запрацює вона у 2020 році.

Нині в області вже є 30 ОТГ. Цього року на Прикарпатті було створено 9 об’єднаних громад. Завершуються перемовини про об’єднання ще однієї – Кутської ОТГ.