Україна потрапила до “червоної зони”. Кому з наших громадян вдасться потрапити до країн ЄС?

Рада ЄС у вівторок минулого тижня погодила зняття коронавірусних обмежень на несуттєві поїздки в ЄС для жителів низки країн з 1 липня. України в цьому списку немає. ВООЗ оновило перелік країн зі значним поширенням коронавірусу, і за кількістю активних випадків COVID-19 Україна залишається у "червоній зоні", адже день за днем у нас фіксують коронавірусні антирекорди. Це означає, що наша держава поки що не відповідає критеріям захворюваності на COVID-19 для активного відновлення міжнародного авіасполучення. Тож для більшості українців кордони будуть закриті.

Країнами "червоної зони" вважають ті, в яких кількість активних випадків зараження вірусом перевищує 40 осіб на 100 тисяч населення. До країн зі значним поширенням захворювання потрапили й Сполучені Штати Америки, Франція, Росія, Ізраїль, Канада, Бразилія, Єгипет, Молдова, ОАЕ та Велика Британія.

При цьому такі популярні серед українців країни як Польща, Єгипет, Туреччина, Болгарія поки залишаються в «зеленій зоні».

Рада Євросоюзу на засіданні 22 червня також затвердила рішення, яким дозволила країнам-членам спільноти з 1 липня відкрити в’їзд для окремих категорій українців та громадян інших країн з "червоної зони". До них належать:

  • ті, хто подорожує з метою навчання;
  • моряки, що прямують на корабель;
  • громадяни, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.
  • ті, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ;
  • сезонні працівники;
  • дипломати;
  • також зберігається дозвіл на в'їзд для тих категорій жителів України, котрі досі підпадали під винятки, зокрема члени родин громадян ЄС тощо.

Згідно з рішенням Ради ЄС, з 1 липня держави-члени Євросоюзу повинні почати скасування обмежень на поїздки на зовнішніх кордонах для резидентів таких третіх країн: Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай та Китай. У випадку останнього - за умови взаємного скасування обмежень.

Обмеження скасовують не для громадян зазначених держав, а за місцем проживання, відтак українці, які живуть у цих країнах, зможуть потрапити до Євросоюзу з метою несуттєвих поїздок, наприклад туризму.

Відродження організованого масового туризму очікується в липні. Першими іноземних туристів почнуть приймати Туреччина, Греція та Кіпр, а потім підтягнуться Єгипет і Арабські Емірати.

Громадянам України, які цього літа планують поїхати на відпочинок за кордон, необхідно ознайомитися з інформацією з приводу карантинних обмежень на сайті МЗС України. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 23 червня. Він також підкреслив, що інформація на сайті МОЗ оновлюється регулярно.

Раніше повідомлялося, що МЗС України розробило інтерактивну карту для подорожей під час пандемії. Крім того, міністр міністр закордонних справ Дмитро Кулеба порекомендував українцям, котрі планують виїжджати за кордон, зареєструватися у системі «Друг». Цей проєкт використовують для попередження, за потреби — розшуку та надання сприяння громадянам України в разі надзвичайних подій за кордоном: природних катаклізмів, соціальних заворушень, військових конфліктів.