День народження патрона міста відзначили в Івано-Франківську

З нагоди 163-ї річниці з дня народження Івана Франка у Франковому місті відбулися ювілейні десяті числом читання його творів. Традиція, започаткована громадським діячем Віталієм Перевізником, щороку збирає коло пам’ятника Каменяреві духовенство, студентів, письменників, акторів, працівників бібліотек, школярів і активних містян. Цьогоріч до читань долучилися коломияни, і там також читали твори Франка просто неба.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків і народна депутатка Оксана Савчук після слова отця Романа Терлецького поклали квіти до гранітного постамента Каменяреві і взяли до рук збірки. Актори Івано-Франківського національного академічного театру ім. Івана Франка Олексій Гнатковський та Галина Баранкевич і новий головний режисер з Парижа Жюль Одрі спільно з художнім керівником театру Ростиславом Держипільським читали інтимну та громадянську лірику. Жюль Одрі прочитав вірш «Каменярі» двома мовами – українською та рідною французькою.

Письменник Степан Процюк висловився про те, що в часи Франка ніхто його не величав і не підтримував, а українські селяни, як і нині, продавалися за гречку. Екс-очільник письменникцької спілки Прикарпаття Євген Баран згадав про «духове сирітство Франка» - про що йдеться у вірші із збірки «Semper tiro» «Моєму читачеві».

Того дня також відзначили переможців конкурсу есеїв «Мій Франко». Найкращі отримали книжки та дипломи.

Фото з відкритих джерел.