Чи викликає труднощі облік у BAS Бухгалтерія КОРП

Розглянемо роботу програми BAS Бухгалтерія КОРП. Особливої уваги потребують розділи «Зарплата» і «Кадри». Саме ці розділи надають користувачам-бухгалтерам нові можливості для ефективного та зручного бухгалтерського обліку згідно в чинним законодавством. На відміну від інших розділів програми, саме «Зарплата» і «Кадри» зазнали найбільших змін у версії BAS Бухгалтерія КОРП.

Розглянемо версію Конфігурація BAS Бухгалтерія КОРП 2.1.7.1 – це останній реліз на даний момент. Для обліку кадрів програма надає дуже багато можливостей. Це робота з персональними даними співробітників, облік руху кадрів та зайнятості персоналу організації, облік відпрацьованого часу з застосуванням різних методів. Є також штатний розпис, і можна по різному його організувати та отримати потрібні звітні форми для аналізу роботи з кадрами. По нарахуванню зарплати крім того, що передбачена можливість використовувати графіки, формувати табель, нараховувати відпускні та лікарняні, є також інші можливості, дуже корисні. Про що йдеться? Це наприклад, показники ефективності діяльності організації та співробітника безпосередньо, щоб розраховувати винагороди за працю. Тобто премія буде нараховуватися не просто так, а за даними програмами, що об’єктивно відображають якість роботи. Автоматично бухгалтер може розрахувати утримання з заробітної плати, в тому числі за виконавчими листами. Більше не потрібно окремо робити це утримання, а можна його формувати за допомогою програмних методів. Функціонал BAS Бухгалтерія КОРП дозволяє нараховувати інші доходи, що не пов’язані з оплатою праці, доходи в натуральній формі, проводити розрахунки з персоналом в готівковій і безготівковій формі.

Налаштування програми

Рекомендовано перед початком ведення обліку детально з ознайомитися з можливостями налаштування і активувати необхідні саме для вашої роботи позиції. Важливо розуміти, що деякі налаштування потрібно зробити зразу, тому що вони мають вплив на подальше ведення обліку, а інші – можна настроювати в процесі роботи по мірі того, як виникає необхідність.

Головне – Налаштування – Параметри обліку

Співробітники і зарплата – активувати позицію «По кожному працівнику».

Головне – Налаштування – Кадри

Такі очевидні позиції, як робота з неповними ставками, військовий облік, спеціальності співробітників, контроль унікальності табельних номерів, штатний розклад – можна активувати зразу. Загалом у даному розділі є сенс активувати максимум можливостей.

Розрахунок зарплати - Головне – Налаштування – Зарплата

Активується все, окрім першого «Розрахунок по організації в цілому». За активним посилання «Настройка складу нарахувань і утримань» можна активувати потрібні можливості уже під час роботи, розуміючи, які саме опції ви використовуєте. Вони не мають впливу на специфіку ведення обліку, тому можуть бути використані в любий час.

Кадри – Налаштування та довідники

По потрібності заповняються під час роботи. Не мають впливу на ведення обліку.

Зарплата – Налаштування та довідники


Тут є важливі позиції, які потрібно активувати зразу: «Підрозділ», «Посади», «Нарахування»

Як внести нового співробітника?

Передбачено два способи:

  • Введення нового співробітника, через «Кадри», «Фізична особа». Проставляємо необхідні параметри, переходимо по гіперпосиланню «Робота». Якщо перейти по ньому, можна дізнатися, чи прийнята людина на роботу, та додати нове місце роботи, якщо співробітник буде працювати за сумісництвом. Якщо це новий працівник. Натискаємо «Нове місце роботи», записуєте співробітника, оформляєте прийом на роботу. Все це можна зробити не виходячи з довідника.
  • Можна внести нового співробітника іншим способом. «Кадри»- «Робота з кадрами». Тут вносяться детальні дані, включаючи дату народження, документи, розрахунок заробітної плати та інше.

Штатний розклад

«Головне» –«Кадри» – «Налаштування штатного розкладу». Перший пункт «Ведеться історія змін штатного розкладу». Це специфічний момент, який впливає на ведення кадрового обліку. Кадри, штатний розклад, і в цьому довідники додається гиперпосилання. Є документи, якими затверджений штатний розклад, на даний момент затверджений. Також тут видно всі зміни, які застосувалися.

Де пройти навчання по BAS Бухгалтерія КОРП

Якщо бажаєте більш детальніше розібратися з обліком в BAS Бухгалтерія КОРП, пропонуємо зареєструватися на онлайн-курс від Актив-Софт «Облік у BAS Бухгалтерія КОРП». Перший урок безкоштовно!