У ці березневі дні зустрів би свій 70-літній ювілей Володимир Івасюк, якому при народженні Господь щедро всипав у тайстру різних здібностей і талантів – не тільки композитора, музиканта, поета, а й художника, лікаря, перспективного медика-науковця.
На скрижалях української історії ця особистість залишиться саме як легенда і класик вітчизняної естрадної музики, автор невмирущих пісень, що увійшли до її золотого фонду, – «Червона рута», «Водограй», «Два перстені», «У долі своя весна», «Лиш раз цвіте любов», «Я піду в далекі гори», «Кленовий вогонь», «Балада про дві скрипки» та багатьох інших.
Досі гірко на душі від того, що так само навесні 40 років тому Володимир ще зовсім молодим пішов із життя за нез’ясованих дотепер обставин. Правда, відповідно до неофіційної версії, смерть В. Івасюка була вбивством, яке скоїли співробітники КДБ за наказом вищого керівництва тодішнього СРСР.
Пошанівком того великого внеску в розвиток вітчизняного музичного мистецтва, який зробив цей самовідданий трудівник на пісенній ниві, удостоєний посмертно, 2009 року, звання Героя України, і бентежною згадкою про нього став літературно-музичний вечір «Жива душа в його піснях» в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка.
Звичайно, в рамках цього заходу аудиторія змогла почути лише кілька пісень, написаних уродженцем сусідньої Буковини, котрий не раз бував на Прикарпатті. Та й, зрештою, найпопулярніші твори В. Івасюка усі ми добре знаємо з аудіозаписів, програм телебачення і радіо (от би ще привернути увагу виконавців до більшості зі 107 пісень та до 53 інструментальних творів композитора, які залишаються маловідомими або й зовсім ще невідомими нинішньому молодому поколінню слухачів!).
Не меншою «родзинкою» вечора для присутніх стали розповіді про цю самобутню особистість, творчі зв’язки В. Івасюка з прикарпатськими митцями вокального жанру й літераторами, думки про витоки його патріотизму, якими поділилися з присутніми заслужена артистка України, професор кафедри співу Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, керівник народного вокального ансамблю «Росинка» Христина Михайлюк (зустрічі з композитором назавжди закарбувалися в її пам’яті), кандидат мистецтвознавства, викладач Івано-Франківської музичної школи №1 ім. М. Лисенка Зорина Валіхновська, директор Брошнів-Осадської дитячої школи мистецтв ім. В. Івасюка й ініціатор проведення з 2002 року на базі цього закладу обласного дитячого фестивалю української естрадної пісні «Водограй» Катерина Тринчук, прозаїк, поетеса, кінодраматург Марія Вайно, чиїм викладачем під час навчання у Чернівецькому університеті ім. Ю. Федьковича був Володимирів батько – фольклорист і письменник Михайло Івасюк, директор бібліотеки заслужений працівник культури України Людмила Бабій, один з найактивніших її читачів Ярослав Пархуць.
Завжди чарівні вокалістки «Росинки» неповторно заспівали два твори В. Івасюка – «Пісня буде поміж нас» й одну з останніх пісень композитора, яку включили до свого репертуару після його смерті, – «Шумить пшениця, як Дунай» на вірш світлої пам’яті поета, Шевченківського лауреата Степана Пушика. Подарували присутнім твори В. Івасюка й учениці музичної школи №1 ім. М. Лисенка Романія Микитчук та Софія Рудик.
Одним із контрапунктів цього літературно-музичного заходу була прем’єра пісні, присвяченої Володимирові Івасюку. Знаний івано-франківський композитор Мирослав Пастернак заграв і заспівав свій новий твір під назвою «Червоний цвіт на чорному роялі» на слова поета, заслуженого журналіста України Івана Гавриловича. Автор тексту розповів, що йдеться про рояль у меморіальному музеї Володимира Івасюка в Чернівцях, на якому маестро творив свої пісні. Нині на цьому інструменті щоранку з’являються свіжі червоні троянди від шанувальників його таланту. Аудиторія тепло сприйняла пісню, у якій є такий приспів:
Знов надвечір принесеш коханій
Ти, Володю, рути дивний цвіт.
Ви свої сліди аж до світання
Будете губити у траві.
Злине твоя пісня над плаями
Крізь карпатський вранішній туман,
Понад українськими степами –
Полетить вона й за океан.
Залишається додати, що модератором літературно-музичного дійства, присвяченого ювілею маестро, котрий підніс українську пісню до світового рівня, була завідувач відділу літератури з питань мистецтва бібліотеки Віра Хімейчук. Працівники відділу підготували також книжково-ілюстративну виставку «Твоя пісня завжди поміж нас». Вона знайомить читачів з виданнями й публікаціями про життя і творчість новатора й подвижника українського музичного мистецтва Володимира Івасюка.