«Божий вогонь» – найкращий лік для гіпертоніків

Учені низки провідних країн оприлюднили результати додаткових досліджень такого делікатесу, як плоди хурма. Вони з’ясували зокрема, що в цьому тропічному фрукті є речовини, що зміцнюють судини, сприяють стабілізації артеріального тиску й забезпечують профілактику атеросклерозу.

Хурма також містить вітаміни Р і С, і саме в тому гармонійному поєднанні, яке вважають джерелом молодості. Адже воно сприяє збереженню в організмі так званої гіалуронової кислоти, що зміцнює капіляри й поліпшує стан шкіри.

Корисний плід і для людей с серцево-судинними захворюваннями, оскільки містить достатньо вельми потрібних «сердечникам» калію й магнію. Перший мікроелемент нормалізує серцевий ритм і очищує організм від шлаків. А другий виводить з організму зайвий холестерин і, крім того, сприяє розслабленню м’язів. Словом, не дивно, що давні римляни називали хурму Diospyros (читається як «діоспірос»), що в перекладі з латинської означає залежно від контексту як «страва богів», так і «божественний чи божий вогонь».

Утім, цілющі властивості хурми мають значно ширший спектр застосування.

В. М.