Битва під Бродами. Щоб свічка пам’яті не гасла…

На Львівщині відзначили 77 річницю відомої битви під Бродами і вшанували пам’ять вояків 1-ої Української дивізії «Галичина» Української національної армії, які в липні 1944-го спільно з німецькими військами захищала галицьку землю від більшовицьких орд.

Пам’ятні заходи тривали поблизу села Червоного на Золочівщині, на горі «Жбир», яка стала своєрідним пантеоном слави вояків дивізії і місцем проведення пісенних фестивалів, збору патріотичної молоді з усіх куточків України. Завдяки голові Івано-Франківської міської ради ТГ Русланові Марцінківу та організації резерву дивізії «Галичина», який діє на території громади, прикарпатська делегація взяла участь у перепохованні віднайдених останків «дивізійників», поклала квіти до місць найкровопролитніших боїв, молилась за упокій душ полеглих.

Спогадами про ті спекотні липневі дні поділились уже нечисленні учасники боїв під Бродами, котрим поталанило тоді прорватися живими з «червоного» котла. І ще довго над тією землею, политою кров’ю молодих її захисникі, лунали стрілецькі, повстанські, сучасні патріотичні пісні. Особливе ж враження на присутніх справили твори у виконанні нашого краянина Тараса Житинського – українського музиканта, вокаліста, автора багатьох пісень, лауреата декількох пісенних фестивалів…

Хай не гасне у наших серцях свічка пам’яті.