85 юних франківців на рекреаціях у Бразі, Рибніку та Єлгаві

Минулого тижня розпочався сезон літнього оздоровлення за кордоном для франківських дітей, батьки яких є чи були учасниками бойових дій, у т. ч. загинули або вважаються зниклими безвісти на війні з московитами, а також зазнали інвалідности внаслідок війни. 85 юних франківців виїхали на відпочинок у Брагу (Португалія), Рибнік (Польща) та Єлгаву (Латвія) у рамках співпраці Івано-Франківської міської ради з цими містами-партнерами. Всього нинішнього літа має відбутися сім таких рекреаційних поїздок дітей захисників України за кордон.

Першими у далеку зарубіжну поїздку до португальської Браги, яка за 3,5 тисячі кілометрів від Івано-Франківська, вирушили 15 старших дітей. З них один підліток – з числа внутрішньо переміщених осіб. А увечері тієї ж п’ятниці 40 дітей, батьки яких стали на захист України, помандрували у польський Рибнік. Із цієї групи три дитини мають батьків з інвалідністю внаслідок війни, ще у трьох батьки загинули на війні з московією і шість дітей – з числа ВПО. У другу аналогічну подорож до Рибніка діти вирушать 12 липня і відпочиватимуть там по 25 липня.

І наприкінці червня ще 30 дітей тієї ж пільгової категорії (одна дитина – із сім’ї зниклого безвісти, троє – із сімей загиблих учасників бойових дій, ще троє – із сімей з інвалідністю внаслідок війни і пораненнями на війні, двоє – з числа ВПО) поїхали у теж досить далеку географічно, але близьку нам своєю європейськістю Єлгаву. Другу аналогічну поїздку франківських дітей у Латвію заплановано на 14 – 28 липня.

Цього літа ще 10 юних франківців упродовж 15 – 20 липня перебуватимуть на відпочинку в угорському місті Ніредьгаза і 20 дітей з 28 липня по 18 серпня – у скаутському таборі у польському місті Хшанув. Загалом у партнерських містах Івано-Франківська літні рекреації в наступні два місяці матимуть майже 200 наших дітей.

«Ці закордонні поїздки здійснюються для дітей із родин захисників України. Івано-Франківськ глибоко вдячний містам-побратимам у Португалії, Польщі, Латвії та Угорщині і їхнім мерам, які в непростий час для України беруть наших дітей до себе на оздоровлення», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.