5 G – «велике щастя» чи радіоактивна зброя масового ураження?

Живемо в добу активного розвитку технологій, тому для нас звичною справою є те, про що років 20–30 тому ніхто й подумати не міг. А деякі технічні новації вже так глибоко ввійшли в наше повсякдення, що й не уявляємо собі життя без них.

Мова – передусім про комп’ютери та мобільні телефони, завдяки яким маємо й доступ до мережі Інтернет – по суті, паралельного або так званого віртуального світу, який ще йменують всесвітньою павутиною, та до всіх зручностей, які він пропонує.

Гадаємо, чимало наших краян уже оцінили таке досягнення сучасної земної цивілізації. Та все ж помірковані фахівці застерігають од надмірного захоплення гаджетами, соціальними мережами й іншими засобами і способами електронних комунікацій.

Чи не найбільшу тривогу в них викликає новий стандарт стільникового зв’язку – 5 G, який невдовзі почнуть масово запроваджувати.

До речі, про 5 G вже давно звістують усі світові ЗМІ як про «велике щастя» для людства: тут, мовляв, і мегашвидкісний інтернет, заледво не встократ швидший від теперішнього, й інші преференції...

Однак, приміром, члени Міжнародного товариства лікарів за охорону довкілля, яке має представництва у 27 країнах, заявляють, що твердження, ніби для нас розпочнеться райське життя із запануванням на Землі цієї технології, цілковито безпідставні.

Більше того, вони висловлюють серйозне занепокоєння загрозами для здоров’я людей, який принесе той стандарт. Адже 5 G працює на високочастотних міліметрових хвилях, які можуть розповсюджуватися лише на короткі відстані і мають властивість активно всмоктуватися в різні перешкоди на їхньому шляху: дерева, будівлі, що, звісно, вкрай зле позначатиметься на якості зв’язку.

Навіть під час дощу струмені води розсіюватимуть ті хвилі, кажуть експерти, і то теж викликатиме неабиякі перебої у мобільному спілкуванні чи в роботі-перебуванні через цей стандарт в Інтернет-мережі. Тому бездоганне функціонування технології 5 G має забезпечувати велика кількість вишок стільникового зв’язку, розташованих вельми близько одні від одних.

Тобто до тих споруд із відповідним обладнанням, які вже давно є незмінним атрибутом сьогодення наших міст і територій між ними, додасться ще чимало ідентичних випромінювачів. Отже, тоді простір довкола нас буде зрешечений електромагнітними хвилями високого спектру… Причому, людське тіло всмоктуватиме, мов губка, 90 відсотків того мікрохвильового випромінювання. І це не минатиме безслідно.

Насамперед ті хвилі, діючи через біопольові рецептори шкіри, викликатимуть неприємні фізичні відчуття – ніби опіки. А відтак… Міжнародна агенція з вивчення раку ВООЗ ще 2011 року оцінила перспективи запровадження нового стандарту – поставили радіочастотне випромінювання 5 G в один ряд із потенційними канцерогенами, тобто чинниками, які викликають онкологічні патології.

Відомі й результати експерименту на пацюках: після впливання протягом дев’яти годин поспіль міліметровими хвилями на гризунів у них розвинулася дуже рідкісна форма раку серця.

А тепер уявімо що в недалекому майбутньому ці хвилі пульсуватимуть повсюди. Чи не матимемо в такому разі у вигляді 5 G радіочастотну зброю масового ураження?