30 років Декларації про суверенітет і «Тридцять слів про Україну»

Сорок третє засідання інтелектуально-філософського клубу «Вершини» було присвячене знаменній даті – 30 річчю ухвалення Декларації про державний суверенітет України, що стало черговим етапом побудови незалежної України – мети, в ім’я якої боролися і гинули її кращі сини і дочки.

Відкрив засідання незмінний голова Клубу Віталій ПЕРЕВІЗНИК.

Знакові події 30-літньої давнини вже стали історією, але боротьба за справжню суверенність ще триває, бо тієї миті з летаргічного сну радянської дійсності, на жаль, прокинулися не всі. Це підкреслив у своєму виступі доктор політичних наук, історик Іван Монолатій.

Оскільки засідання відбулося на новій локації – на території КП «Простір інноваційних креацій «Палац», то учасників засідання привітали і його господарі – Володимир Гайдар та Михайло Дейнега. Музичний супровід Ольги Литвинчук додав атмосфері святковості та піднесеності.

Подією засідання стало оголошення переможця конкурсу «Тридцять слів про Україну», приуроченого до ювілею ухвалення Декларації.

На конкурс було надіслано близько 70 робіт не лише з усіх куточків України, а й зі столиці Естонії Таллінна. Попри те, що певну частину текстів було присвячено «стражданню у пшеницях», на конкурс надійшли й чудові оригінальні роботи. А його переможницею стала Наталія КОРОЛЕВИЧ – вчитель-філолог Тязівської гімназії Ямницької ОТГ.

Як зізналася пані Наталя, вона дуже творчо підійшла до конкурсу, вирішивши написати текст винятково зі словами, які починаються на літеру «у». І це їй чудово вдалося.

Перемога стала великою несподіванкою для неї, як і море подарунків – від організаторів, від ОДА, від обласної організації Національної Спілки письменників, від видавництва «Зілля», від спонсорів «Ростерія кави», від господарів локації, від журі.

Книжковими призами були відзначені й автори інших талановитих текстів з Дніпра, Києва, Калуша та інших міст України.

Поетеса, журналістка.