20 000 гривень. Премію в такому розмірі міський голова Івано-Франківська виділяє кожному, хто вступає до батальйону територіальної оборони

Про створений в Івано-Франківську батальйон територіальної оборони, а також про бригаду територіальної оборони області вже писали міські та обласні газети. Також розгорнену інформацію про це надибуємо й на фейсбук-сторінці Івано-Франківського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (МТЦК та СП). А сьогодні його спеціалісти відповідають на запитання жителів міста, яких цікавить військова служба за контрактом у територіальній обороні…

– Яка кількість батальйонів у бригадах тероборони?

– До складу бригад входять від чотирьох до десяти окремих батальйонів, відповідно до числа районів у кожній окремій області, згідно із адміністративним розподілом території України.

– Чи правда, що на контракті у Івано-Франківському батальйоні територіальної оборони будуть служити лише офіцери?

– До числа військовослужбовців-контрактників батальйону ТрО входитимуть солдати, сержанти та офіцери, котрі проходитимуть військову службу за контрактом наштатних посадах. Вони будуть отримувати повноцінне армійське грошове, матеріальне та інші види належного забезпечення.

– Для чого потрібна територіальна оборона?

– Війна триває, українська армія успішно стримує ворога на сході. Але керівництво московії вкотре починає вихвалятися своїми загарбницькими планами та брязкати зброєю. І за цих умов готовність і вміння кожного українця чинити опір є важливим чинником стримування російської агресії. Тому що озброєна, навчена і готова до протидії нація здатна вбити будь-яке бажання у ворога захопити та утримувати нові території України. Він розуміє, що навіть цивільне населення чинитиме спротив: збиватиме вертольоти з ворожим десантом, обстрілювати з гранатометів колони техніки, що перетнуть наш кордон…

– Чим Сили територіальної оборони відрізняються від інших видів та родів Збройних Сил України?

– Тим, що це нова інституція, до створення і діяльності якої залучено місцеву владу, інші сили безпеки і оборони, громадські організації. Але насамперед – це окремий рід Збройних сил України, у створенні якого взято за основу найкращі моделітероборониінших країн.

– Чи правда, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків підписав документ про виплату 20 тис. грн. усім, хто підписує контракт і йде на військову службу у Івано-Франківський батальйон територіальної оборони?

– Так, міський голова Руслан Марцінків встановив одноразову виплату в розмірі 20 тис. грн. для жителів Івано-Франківської територіальної громади, які йдуть на службу у батальйон ТрО. Слід зауважити, що за укладання першого контракту передбачена ще додаткова грошова винагорода у розмірі 19 тис.грн., яку новобранцям виплачують Збройні Сили України, незалежно від місця проживання.

– У якому стані формування батальйону територіальної оборони міста Івано-Франківська?

– На сьогодні майже завершене формування кадрового ядра бригади територіальної оборони області та кадрового ядра батальйону територіальної оборони міста Івано-Франківська. Ще триває набір як на контрактну військову службу у теробороні з повним грошовим забезпеченням, так і на службу у резерві тероборони (зі щомісячними стрільбами і заняттями на полігоні).

– Чи направлятимуть солдатів, сержантів та офіцерів, котрі проходитимуть військову службу за контрактом на штатних посадах ТрО, в інші військові частини чи місцевості?

– Ні, вони проходитимуть службу суто в Івано-Франківську. Наша мета – підготувати якомога більше громадян, адже масова готовність суспільства до збройної відсічі – це те, що не пустить війну в нашу домівку…

Як записатися до кадрового ядра чи резерву ТрО? Чи є вікові обмеження? Які потрібно документи? Як пройти медичну комісію? Як оформляють контракт резервіста і чим він відрізняється від контракту того, хто піде у кадрове ядро? Чи можуть жінки служити в теробороні?

Щоб отримати відповіді на ці й інші запитання, необхідно звертатися до МТЦК та СП на вул. Княгинин, 20, або ж телефонуватибезпосередньо до командування бригади чи батальйону.

Телефони, за якими жителі Івано-Франківська можуть більше дізнатися про службу в бригаді територіальної оборони області, чи у батальйоні територіальної оборони міста:

черговий Івано-Франківського МТЦК та СП– (0342) 75-46-43, (067) 371-01-42;

командування батальйону – (098) 984-38-55 , (066) 908-91-65);

командування бригади – (063) 073-25-10

.

ЗАПРОШУЄМО ДО ЛАВ БАТАЛЬЙОНУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ

Івано-Франківський міський ТЦК та СП проводить набір на вакантні посади для проходження військової служби за контрактом осіб офіцерського складу та солдатів, сержантів запасу в Івано-Франківський батальйон територіальної оборони Сил територіальної оборони.

В чому переваги такої служби?

Жителі Івано-Франківської територіальної громади, які йдуть на службу у міський батальйон ТрО, отримують 20 000 грн від міського голови.

За укладання першого контракту передбачена додаткова грошова винагорода 19 000 грн, яку новобранцям виплачують ЗСУ.

Усі військовослужбовці гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розпису:

- солдати , сержанти від 11 000 грн;

- офіцери запасу від 14 000 грн.

Військових забезпечуватимуть безоплатною кваліфікованою медичною допомогою у військово-медичних закладах охорони здоров’я.Вони служитимуть поряд із домівкою та захищатимуть свою малу Батьківщину та родину. В особливий період укомплектування частин здійснюватиметься військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом. Вони обійматимуть офіцерські, старшинські, сержантські та солдатські посади.

Усім військовослужбовцям зберігатимуть місце роботи, посаду і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Крім того, на час дії особливого періоду в разі призову на військову службу виплата пенсії для армійців, які її отримували, не припиняється, а після звільнення зі служби підлягає обов’язковому перерахунку.

Телефони, за якими мешканці Івано-Франківська можуть більше дізнатися про службу в бригаді територіальної оборони області, чи у батальйоні територіальної оборони міста:

черговий Івано-Франківського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки – (0342) 75-46-43, (067) 371-01-42;

командування батальйону – (098) 984-38-55 (Київстар), (066) 908-91-65;

командування бригади – (063) 073-25-10.