В ІФНМУ реконструюють басейн для реабілітації військових

В Івано-Франківському національному медичному університеті на базі спорткомплексу створюють реабілітаційний простір для воїнів ЗСУ. Про це повідомили в ІФНМУ.

Реконструкція передбачає адаптацію басейну університету під принципи безбар’єрності та інклюзії. Цей важливий проєкт реалізовують за дорученням Міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка.

Завдяки плідній співпраці та взаємодії виконувача обов'язків ректора Миколи Островського з міжнародними та вітчизняними партнерами станом на друге листопада медуніверситет уже отримав безоплатно сучасне обладнання: ліфт-підйомник, стельовий підйомник для реабілітації на суші та у воді, сходовий підйомник. Пристрої планується також використовувати для навчання майбутніх фахівців спеціальності "Терапія та реабілітація" спеціалізацій "Фізична терапія", "Ерготерапія" бакалаврського та магістерського рівнів на практичних заняттях.

«Наразі тривають роботи з облаштування реабілітаційного простору засобами доступності для осіб з інвалідністю, щоб ми могли надавати якісну реабілітаційну допомогу особам з військовими травмами у приміщенні басейну університету. Щиро дякуємо меценатам за розбудову та вагомий вклад у розвиток реабілітації. Цей проєкт також дасть змогу підвищити рівень підготовки фахівців з фізичної терапії та ерготерапії. Наші випускники матимуть практичний досвід з надання водної реабілітації у басейні. Університет має приносити максимальну користь суспільству, а в цей час особливо. Щодня кількість людей, яким необхідна не тільки одноразова допомога, але й тривала реабілітація, зростає. Ми докладемо максимум зусиль, аби змінити на краще якість життя наших героїв, бо зі щирим серцем хочемо допомогти їм", — зазначив Островський.

Також у басейні планують запустити індивідуальне опалення різної векторності, щоб бійці могли проходити реабілітацію не епізодично, лише під час опалювального сезону, а впродовж 365 днів.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.