Забудівниця через суд вимагає виключити кінотеатр «Трембіта» з переліку пам’яток архітектури місцевого значення

Івано-Франківський окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі № 300/5611/23 за позовом Бородайко Світлани Мирославівни до Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Позивачка вимагає:

  • визнання протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 19.09.1989 року №144 «Про затвердження переліку пам'яток архітектури місцевого значення» у частині включення у додаток до вказаного рішення об'єкту нерухомості кінотеатру «Трембіта», що розташований за адресою: вул. Дзержинського, 135 у м. Івано-Франківську (адреса після перейменування вул. Гетьмана Мазепи, 135, м. Івано-Франківськ), охоронний номер 461-іф (110257);
  • визнання протиправним та нечинним додаток до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 19.09.1989 року №144 «Про затвердження переліку пам'яток архітектури місцевого значення» у частині включення до нього об'єкту нерухомості кінотеатру «Трембіта», що розташований за адресою вул. Дзержинського, 135 у м. Івано-Франківську (адреса після перейменування вул. Гетьмана Мазепи, 135, м. Івано-Франківськ), охоронний номер 461-іф (110257).

Судове засідання у справі призначене на 23 жовтня 2023 року о 15 год.00 хв. в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду за адресою: м.Івано-Франківськ, вул.Незалежності, 46, 1-поверх, зал судових засідань № 5, кабінет 112.

Зазначимо, що у 1955 році у міському парку звели головний павільйон обласної сільськогосподарської виставки за проєктом архітектора Івана Боднарука, якого вважають засновником гуцульського стилю. Весь будинок дерев’яний, і дах також був зроблений з дерев’яної гонти, однак після реставрації дах став металевим. Згодом, павільйон перепрофілювали на літній кінотеатр «Трембіта». Крім того, будівля належала ЗАТ «Івано-Франківськтурист», після цього була приватизована вже за часів незалежної України.

За даними Youcontrol, Бородайко Світлана Мирославівна є власницею будівельної фірми ПП «БСМ».

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.