У річці на Тлумаччині виявили забруднення води

На звернення Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області (Івано-Франківський рибоохоронний патруль) про факт загибелі водних біоресурсів, спеціалісти Лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського басейнового управління водних ресурсів виїхали на місці події.

У присутності представника Тлумацької міської ради, фахівцями лабораторії здійснено відбір проб води з р. Дуструв, лівої притоки р. Тлумачик, у м. Тлумачі Тлумацької територіальної громади.

З метою встановлення факту забруднення р. Дуструв, лабораторією проводиться ряд досліджень на визначення хімічних та фізико-хімічних показників якості поверхневої води, пріоритетних забруднюючих речовин з Переліку 45+ та елементного складу, зокрема важких металів.

«В день відбору проби визначено вміст розчиненого кисню у воді, азоту амонійного, нітритів, ортофосфатів, хлоридів, кальцію і магнію та зафіксовано водневий показник рН і мінералізацію. Результатами досліджень виявлено перевищення вмісту азоту амонійного у 3,4 раза відповідно до нормативів якості поверхневої води», - повідомили в Дністровському басейновому управлінні водних ресурсів.

Повний спектр досліджень відібраної проби буде надіслано відповідним органам згідно зі зверненням.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.