Працівник ДСНС, який продав гуманітарну допомогу, отримав 5 років тюрми

8 червня 2023 року Калуський міськрайонний суд завершив розгляд кримінальної справи про обвинувачення 33-річного службовця Державної пожежно-рятувальної частини в м. Калуші.

Обвинувачений, перебуваючи на посаді старшого майстра бази газодимозахисної служби, здійснив розтрату чужого майна, яке було йому ввірене, в умовах воєнного стану.

Згідно матеріалів справи посадовець мав повну матеріальну відповідальність за всі передані в установленому порядку йому під звіт товарно-матеріальні цінності ДПРЧ-6, згідно з інвентаризаційним описом, а також за ті товарно-матеріальні цінності й кошти, що будуть надходити йому під звіт.

За фінансування Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID), в рамках проекту з надання гуманітарної допомоги до ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області було передано бензорізи для проведення аварійно-рятувальних робіт марки STIHL TS 420 та бензорізи марки STIHL TS800 400 mm. В подальшому ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області передало до ДПРЧ-6 (м. Калуш) 2 бензорізи STIHL TS 420 та 1 бензоріз STIHL TS800 400 mm.

Під час дії воєнного стану, посадовець будучи матеріально-відповідальною особою, взяв із складу бензорізи та вивіз за територію 6 ДПРЧ. Після чого розпорядився ними на власний розсуд, чим спричинив майнову шкоду на загальну суму 104 789 грн.

Окрім цього, посадовець взяв зі складу генератор вартістю 9 300 грн., та освітлювальну щоглу за 60 000 грн., та вивіз за територію 6 ДПРЧ, після чого розпорядився ними на власний розсуд, здавши в ломбард, чим спричинив майнову шкоду 6 ДПРЧ на загальну суму 69 300 грн.

Обвинувачений у судовому засіданні вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав. Пояснив, що наданий час він вже не працює в Державній пожежно-рятувальній частині (м. Калуш), оскільки його звільнено. Просить вибачення, що так сталося, і він підірвав репутацію пожежної частини, не до кінця усвідомлював наслідки своїх дій. Шкоду не відшкодував у повному обсязі, хоча йому надавалася така можливість.

Суд перевіривши докази на підтвердження винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, прийшов до висновку, що вина обвинуваченого знайшла своє підтвердження, а його неправомірні дії кваліфіковані за ч. 4 ст. 191 КК України, оскільки він здійснив розтрату чужого майна, яке було йому ввірене, в умовах воєнного стану.

«В результаті суд призначив колишньому посадовцю покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з обліком, управлінням і розпорядженням коштами та матеріальними цінностями, строком на 3 роки», - повідомили в Калуському міськрайонному суді.

Одночасно суд постановив стягнути матеріальну шкоду у розмірі 69 300,00 гривень.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.