Ветеринар з Тлумаччини, який підробляв документи про вакцинацію, відбувся умовним терміном

Тлумацький районний суд виніс вирок сільському ветеринару, який вчинив службове підроблення, тобто складання та внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Обвинувачений у 2019 році був призначений на посаду завідувача Живачівською дільничною лікарнею ветеринарної медицини Тлумацької районної державної лікарні ветеринарної медицини.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні за ч. 1 ст. 366 КК України визнав повністю. Він пояснив, що протягом 2021 року він неодноразово вносив неправдиві відомості в списки мешканців с. Живачів, Петрів, Ісаків Івано-Франківського району Івано-Франківської області щодо проведених ним щеплень, завищуючи кількість щеплених тварин, птиці та витрачених для цього доз вакцини. Потім складав з цього приводу відповідні акти, які підписував у старост цих сіл, в т.ч. декілька разів підписав відповідні акти за старост. Потім він надавав відповідні акти на підписання та проставляння печатки лікарю - епізоотологу Живачівської дільничної лікарні ветеринарної медицини Тлумацької районної державної лікарні ветеринарної медицини. Ствердив, що ні старости сіл, ні посадовці лікарні не знали про те, що він вніс неправдиві дані у списки та акти. В подальшому ці акти використовувались для обліку діяльності ветлікарні, подачі звітності та відображення відомостей щодо витрачання (списання) вакцини. Просив його суворо не карати, врахувати його поганий стан здоров’я. Запевняв, що таке більше не повториться. Просив не призначати йому покарання у вигляді штрафу, оскільки він перебуває у скрутному матеріальному становищі.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, та призначив йому покарання 2 (два) роки обмеження волі з позбавленнямправа обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності строком на 1 (один) рік. На підставі ст. 75 КК України звільнив його від відбування основного покарання у виді 2 (двох) років обмеження волі з випробуванням та встановленням іспитового строку тривалістю 1 (один) рік.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.