![© Канал 402](https://galychyna.if.ua/wp-content/uploads/2019/03/Pryanik-krov-ta-vryatovane-zhittya-u-Frankivsku-vidbulas-blagodiyna-donorska-aktsiya-zaradi-onkohvoroyi-malechi.png)
У центрах служби крові чекають донорів крові резус-негативної належності. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.
«Серед українців, як і серед всього населення Європи, не більше ніж 14% мають кров резус-негативної належності. Відповідно і кількість донорів резус-негативного фенотипу — невисока. Звертаємо увагу, що в критичних ситуаціях, у разі масивних крововтрат постраждалим із будь-яким фенотипом, як першу дозу можна застосовувати еритроцити або кров резус-негативної належності О (І) групи. Тому важливими є сталі запаси компонентів крові усіх груп і резус-належності. Щоб здати кров, необхідно зателефонувати до центру крові у вашому місті або найближчому до вас», - йдеться у повідомленні.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.