На Івано-Франківщині планують побудувати один великий сміттєвий полігон і 5 менших

В Івано-Франківській ОВА відбулася нарада щодо будівництва об'єктів поводження з твердими побутовими відходами на території області.

У робочій зустрічі взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, народний депутат України Едуард Прощук, радник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Сергій Довгалюк, мій заступник Віталій Ільчишин, а також міські голови Івано-Франківська, Бурштина, Калуша, Надвірної та Косова.

На сьогодні в Україні діє проєкт APENA 3 щодо поводження з ТПВ. За сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Івано-Франківська область була внесена в цей проєкт замість Херсонської області.

У рамках цього проєкту розроблено Регіональний план управління відходами в Івано-Франківській області до 2030 року, метою якого є створення ефективної та рентабельної системи управління відходами.

Запропонована модель для Івано-Франківської області передбачає будівництво одного центрального об’єкта поводження з відходами, у якому планується використання відходів як палива для виробництва електроенергії, а також 5 малих об’єктів, на яких буде здійснюватись сортування, подрібнення відходів та компостування органічних відходів з метою отримання біогазу.

Наразі ведуться перемовини і пошук інвесторів, адже це є спільний проєкт органів місцевого самоврядування та інвестора, гарантом якого виступає держава.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.