Франківські депутати пропонують надати незалежність поневоленим росією народам

Депутати Івано-Франківської ради звернулись до Президента України Володимира Зеленського, Голови ВРУ Руслана Стефанчука щодо необхідності ухвалення Декларації Верховної Ради України про надання незалежності поневоленим московією народам і країнам.

Текст звернення:

"Право народів на самовизначення є одним з фундаментальних принципів міжнародного права. В Статуті Організації Обєднаних Націй, вказується, що: «Внаслідок принципу рівноправ’я і самовизначення народів, закріплених у Статуті ООН, усі народи мають право вільно визначати без втручання ззовні свій політичний статус, а також здійснювати свій економічний, соціальний та культурний розвиток, а кожна держава має поважати це право відповідно до Статуту ООН».

Проте, історичні події минулого століття показали нам, що загарбницька імперія під назвою СРСР вперто порушила ці принципи міжнародного права, поневоливши десятки народів та поширюючи смертоносну червону чуму комунізму. Після 1991 року, країна під назвою російська федерація, оголосивши себе правонаступницею Радянського Союзу, продовжила агресивну експансивну політику щодо держав, котрі відновили власну незалежність та суверенітет. Окрім того, вона продовжила знищення національної ідентичності народів, котрі складають населення цієї країни. Багато народів, які залишилися у російській федерації, повірили у формулу Єльцина «беріть стільки суверенітету, скільки можете проковтнути». Але, як і все, що проголошують московські правителі, це виявилося брехнею і навіть ті республіки, які були визнанні, наприклад Татарстан та Ічкерія, були тиском чи війною повернуті у склад російської федерації.

За ширмою цього суб’єкта міжнародних відносин ховається відвертий шовінізм, кривавий імперіалізм та тиранія. путін продовжує політику своїх кривавих кремлівських попередників по лінії обмосковлення та грабунку поневолених народів.

Поневолені московією народи зазнають постійного порушення їхніх національних прав, передбачених міжнародними інституціями. Будь-яка політична чи громадська національна діяльність під забороною, активісти національних рухів поневолених московією народів переслідуються державними органами, піддаються репресіям. Усі права регулювання, розпорядження та управління законодавчою та нормативною сферою, бюджетними коштами, використанням землі, надр, основних природних ресурсів належать московській владі, а не регіонам. Йде боротьба з історичною пам’яттю народів, проводиться політика денаціоналізації та асиміляції.

Повномасштабна війна російської федерації проти України довела, що московська імперія зла, цинізму і брехні не тільки нехтує принципами міжнародного права і не поважає невід’ємного права нашої держави на незалежність і свободу, а відверто бажає знищити цілу самобутню націю. Очевидно, що така ж доля чекає на всі поневолені московією народи.

Проте, героїчне протистояння українського народу показує, що з цим монстром можна і треба боротися. Для цього потрібна консолідація всіх сил, котрі стоять на стороні демократії та захисту прав людини. А Україна має стати стрижнем формування потужного антиімперського фронту. Вважаємо, що визнання російської федерації на міжнародному рівні колоніальною імперію, яка насильницьким шляхом поневолила десятки самобутніх націй стане важливим кроком щодо розподілу цієї імперії на національні держави усіх поневолених московією народів і країн та знищення у корені системи «русскава міра».

Ми переконані, що потрібно зробити те, що не було зроблено у 1991 році – добити московського імперського монстра і визволити поневолені московією народи через розчленування її на незалежні національні держави. Звільнені від московської неволі народи створять передумови для миру і співпраці на величезному просторі від Балтики до Тихого океану.

На основі вищезазначеного, звертаємося до Президента України Володимира Зеленського та до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з проханням підтримати внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України № 7596 про Декларацію Верховної Ради України щодо надання незалежності поневоленим московією народам і країнам. А також: створити Уповноваженого з прав поневолених московією народів; визнати російську федерацію колоніальною імперією, яка має пройти контрольовану цивілізованим світом демілітаризацію, денацифікацію і декомунізацію; звернутись до Організації Обєднаних Націй щодо виключення російської федерації з цієї організації та підтримки широкого антиімперського визвольного фронту.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.