Медсестра зі Снятинщини, яка втратила працездатність через COVID-19, відсудила страхову виплату

Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення на користь медсестри зі Снятинського району.

Відповідач у справі - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області.

Як повідомляється у матеріалах справи, позивач працює на посаді медичної сестри анестезиста палати інтенсивної терапії відділення для лікування хворих з COVID-19. Захворіла на коронавірус внаслідок виконання своїх професійних обов`язків, що підтверджується актом розслідування.

У грудні 2020 року жінка перебувала на стаціонарному та амбулаторному лікуванні. У березні 2021 їй встановили інвалідність 2-ої групи та втрату 30% професійної працездатності через COVID-19, а у травні позивач звернулася до відповідача щодо призначення виплати їй разової допомоги.

Втім, їй відмовили, вказавши, що захворювання та встановлення інвалідності і ступеня втрати професійної працездатності відбулися не протягом одного календарного року.

«Такий алгоритм виключає можливість особам, які можуть захворіти чи захворіли коронавірусною хворобою протягом останніх трьох місяців календарного року, фізично отримати в тому ж календарному році рішення МСЕК. Трактування поняття «протягом одного календарного року» відповідачем, ставить в нерівні умови медичних працівників», - йдеться у рішенні суду.

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.