В Івано-Франківську стартувала виставка картин Тараса Шевченка

В Івано-Франківську відкрилась виставка оригінальних картин Тараса Шевченка.

На ній – понад 35 творів художника з колекції Національного музею Тараса Шевченка в Києві. Це пейзажі, портрети, автопортрети та композиції на біблійні, історичні й побутові теми. Це і малюнки з подорожей Україною, і з навчання в Петербурзькій Академії мистецтв, і з заслання.

Серед найбільш відомих картин Шевченка відвідувачі виставки в Івано-Франківську зможуть побачити автопортрети, «Катерину», «Селянську родину», «Одаліску». Також представлять портрет В.А.Жуковського пензля Карла Брюллова, за кошти з продажу якого поета викупили з кріпацтва.

«Шевченко як митець і художник - це не просто не пізнана його грань, це затінена ціла частина його обличчя. Скажу, як пересічна людина – скільки ще непізнаних граней Шевченка. Він непізнаний напевне, для 90% українців. Шевченка в "совецькій" традиції зображали, як старого діда в кожуху і папасі, а не як молодого, красивого, франтовитого бунтаря. Одне сприйняття коли слова: «Gоховайте і вставайте, кайдани порвіте...», каже перестарілий дідуган, а інша справа, коли їх говорить молодий і модний чоловік. Вони абсолютно по-іншому звучать і аудиторія відповідно інша. То ким був Шевченко? Він був українцем у всій своїй природі: войовничий, розхристаний, пошуковий. Просто українець, який шукає своєї долі. Пізнаваймо його, насолоджуємося ним таким, як він є», – наголосив на відкритті виставки голова обласної ради Олександр Сич.

Замовлення групових екскурсій за номером +380 96 919 97 00.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.