До розслідування авіакатастрофи у Шепарівцях залучать іноземних експертів

28 липня о 13:35 за місцевим часом, під час виконання оглядового польоту на околиці міста Коломиї на літаку Aerospool WT10, повітряне судно зіткнулося із житловим будинком по вулиці села Шепарівці Коломийського району.

Внаслідок авіаційної події загинув пілот літака (громадянин України), двоє туристів (громадяни США) та один турист (громадянин Великобританії). Літак повністю зруйновано та знищено пожежею. Постраждалих осіб на землі немає.

Уповноваженим з розслідування розглядаються різні версії причин виникнення трагедії, зокрема технічна відмова авіаційної техніки, помилка людини під час експлуатації повітряного судна та вплив на подію навколишнього середовища.

Відповідно до вимог Додатку 13 до Чиказької конвенції, про подію проінформовано уповноважені органи з питань розслідування США, як держави громадяни якої загинули, Словаччини, як держави розробника повітряного судна та Австрії, як держави розробника двигуна, що встановлений на літаку.

«Станом на 29 липня, НБРЦА отримало підтвердження від NTSB про призначення уповноваженого представника, який від імені США братиме участь у розслідуванні, зобов’язання від бюро розслідування морських та авіаційних подій Словаччини та уповноваженого органу з питань розслідування безпеки польотів Австрії щодо сприяння у розслідуванні на запит НБРЦА. За інформацією уповноваженого з розслідування, група експертів, разом зі слідчими поліції оглянули місце події, поспілкувалися з очевидцями катастрофи та керівником польотів, який надавав польотно-інформаційне обслуговування повітряному судну», - повідомили у Національному бюро з розслідування авіаційних подій з цивільними суднами.

Першочерговим завданням експертної групи є якомога швидше встановити об’єктивні причини трагедії та розробити ефективні рекомендації з безпеки польотів, які упередять виникнення подібних подій у майбутньому.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.