На Косівщині презентували проєкт будівництва культурно-мистецького центру «Дзбан»

На Косівщині відбулась презентація проєкту «Будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» в с. Старому Косові Косівського району Івано-Франківської області».

На презентації даного проєкту були присутні: заступник Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк, голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України, головний редактор журналу «Народне мистецтво» Євген Шевченко.

Майстриня кераміки Марія Гринюк презентувала аудиторії проєкт «Будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» в с. Старому Косові Косівського району Івано-Франківської області».

В проєкті акцентувала на збереження і розвиток нематеріальної культурної спадщини і зокрема Косівської мальованої кераміки, що внесена до Національного переліку НКС України та до Репрезентативного списку НКС ЮНЕСКО.

Проєкт направлений на розвиток туристичної галузі, збереження культурної спадщини та економічного зростання регіону.

Метою проєкту є: будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» як символу автентичної культури Гуцульщини та сучасного креативно-культурного осередку.

«Проєкт передбачає розв’язання основних проблем у соціальному та економічному житті краю, а саме синергії народної культури і мистецтва з креативними індустріями, яка стане очевидною запорукою економічної привабливості регіону» – зазначила Марія Гринюк.

Проєкт інноваційний, адже пропонується побудова унікальної і креативної споруди, яка не має аналогів, водночас у символічній формі «Дзбан» збережена традиція. Також у самій архітектурній формі дзбану продумано кілька цікавих локацій – міні кінотеатр, внутрішній відкритий балкон з виставковими нішами, гончарні майстерні та конференц зали. Це сучасний заклад культури, що відповідає вимогам сьогодення і запитам молоді, туристів, творчої інтелігенції і широких верств населення загалом.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.