У деяких містах Прикарпаття не вистачає коштів на зарплату освітянам

В Івано-Франківській ОДА відбулась нарада щодо недопущення заборгованості на виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти області. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

Директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович повідомив, що органи місцевого самоврядування інформують про загрози виникнення заборгованості.

«На 2020 рік передбачено 3,2 мільярди гривень освітньої субвенції. Всі кошти від центральних органів влади в область надходять і тут заборгованості не існує. Станом на 1 вересня борг із виплати заробітної плати вчителям у 3 мільйони та 69,5 мільйонів заборгованості по освітній субвенції виникли у територіальних одиницях через невпорядкованість освітньої мережі на місцях, використання коштів на організацію індивідуального навчання та не на ті цілі, які визначені субвенцією. Найбільш критична ситуація місті Болехові, Тлумацькій та Івано-Франківській ОТГ», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: У 24 прикарпатських ОТГ не виконали бюджетні показники

«З боку обласної державної адміністрації має місце постійна увага до цього питання від початку року, - зазначив Віталій Федорів. - Наголошую, що перерозподілу коштів освітньої субвенції у цьому році не буде. Заборгованість - це недоопрацювання влади на місцях, зокрема голів ОТГ. Тому необхідно вжити всіх заходів задля недопущення фактів боргів з виплати заробітної плати педагогічним працівникам».