На Калущині облаштували майданчик для вагового контролю вантажівок

На замовлення Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області на 56 км автодороги державного значення Н-10 Стрий – Мамалига, в селі Голинь Калуського району, облаштовано майданчик для габаритно-вагового контролю вантажівок. Це продовження передбаченого проектом комплексу ремонтних доріг на цій ділянці автошляху. Про це повідомили у Службі автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

«Дорожні будівельники ТОВ «ПБС» спорудили майданчик при в’їзді до населеного пункту, одразу біля естакади, – за кошти із Держбюджету, передбачені на експлуатаційне утримання дороги Н-10 Стрий – Мамалига. На дорогах державного значення Н-09 Мукачеве – Львів та Н-10 Стрий – Мамалига загалом функціонує сім майданчиків для габаритно-вагового контролю. Найближчим часом з’явиться ще один на автомобільній дорозі Н-10 Стрий – Мамалига – у селі Тяпче Долинського району», - йдеться у повідомленні.

На дорогах державного значення заборонений рух транспорту вагою понад 40 т. Для шляхів місцевого значення допускається вага, яка не перевищує 24 т. Перевантажені фури є однією з причин руйнування дорожнього покриття.

В Україні норми для загальної ваги вантажівок значно перевищують встановлені в ЄС. За європейськими стандартами, двовісні фури не повинні перевищувати вагу 18 т, тривісні – 25 т, а чотиривісні – 32 т. Вага в 40 т допустима тільки для деяких комбінованих вантажівок із 4-6 осями.

Контроль над вагою вантажівок здійснює Укртрансбезпека. У них є мобільні вагові комплекси, що дозволяють проводити зважування безпосередньо на дорозі.