Міністр екології розповів студентам про загрозу руйнування озонового шару

19 березня в Прикарпатському національному університеті відбулася зустріч студентів з міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком.

Університет має добрі партнерські відносини із міністерством, адже на базі Міжнародного наукового центру «Обсерваторія», який Прикарпатський відбудовує разом із Варшавським університетом на горі Піп Іван, заплановано створення науково-освітнього центру з екологічного моніторингу транскордонних впливів. Його основним завданням стане здійснення комплексної оцінки екологічної ситуації у Центральній та Східній Європі та попередження загроз виникнення екологічних катастроф.

Під час спілкування зі студентами міністр наголосив: питання екології є одними з пріоритетних у всьому цивілізованому світі. Зокрема, викликає занепокоєння проблема руйнування озонового шару. Про це повідомили в прес-службі ПНУ.

«Це впливає на життя кожної людини на землі, і якщо він зруйнується, то ультрафіолетове випромінювання зробить його неможливим», – підкреслив міністр. Він розповів студентам про історію цього питання і нинішні досягнення щодо подолання цієї загрози.

Крім того, гість торкнувся й проблеми боротьби зі зміною клімату.

«Я дуже щасливий, що Україна є лідером у світовому русі боротьби зі зміною клімату», — заявив міністр.

За його словами, наша країна однією із перших європейських країн ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, затвердила нову внутрішню політику боротьби зі змінами клімату.

«Насправді всі ці кроки закріпили статус України серед світових лідерів у новому глобальному кліматичному русі поряд з Францією, Британією, Німеччиною та іншими», – сказав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, зауваживши, що якщо всі країни у найближчому майбутньому не об’єднають свої зусилля, то кліматичні зміни можуть стати незворотними.

Міністр спрогнозував, що кошти, які зараз витрачають країни на боротьбу із існуючими екологічними загрозами зростатимуть, адже всі сьогодні розуміють, що треба докласти максимальних зусиль, аби зберегти нашу планету.

«Ви маєте бути лідерами і драйверами тих змін, які зараз відбуваються у світогляді людства щодо екологічних проблем!», – закликав міністр студентів Прикарпатського університету.