Юрій Стефанчук: Громади Івано-Франківщини отримають майже два мільярди гривень трансфертів

З нового року на Прикарпатті на прямих міжбюджетних відносинах з Держбюджетом працює 36 громад, зокрема 30 ОТГ. Про це поінформував виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

За його словами, загалом громади Івано-Франківської області отримають 1, млрд. 980 млн. грн. трансфертів, з них 1 млрд. 213 млн. грн. – освітньої субвенції, 509 млн. грн. – медичної субвенції та 258 млн. грн. – базової дотації. Освітня та медична субвенції мають цільовий характер, а базову дотацію громади використовують на власний розсуд.

Міста Івано-Франківськ, Бурштин та Ямницька сільська ОТГ віддаватимуть кошти до Держбюджету у вигляді реверсної дотації на суму, що становить 93 млн. грн., а 28 ОТГ та 2 міста обласного значення отримуватимуть базову дотацію, тільки Коломия і Калуш не матимуть ні реверсної, ні базової дотацій, звернув увагу Юрій Стефанчук.

Найбільше коштів базової дотацій з Держбюджету отримають: Печеніжинська ОТГ – 19 млн. грн., Заболотівська ОТГ – понад 16 млн. грн., Рожнівська ОТГ – понад 15 млн. грн. Крім цього, в Держбюджеті передбачено 2,1 млрд. грн. на розвиток інфраструктури об’єднаних громад, які буде розподілено окремою постановою Кабінету Міністрів України.