Прикарпатці скоротили споживання газу на 6%

Об’єми споживання природного газу в Івано-Франківський області продовжують скорочуватися. Так, у 2018 році на Прикарпатті було спожито 660 млн. куб. блакитного палива, це на 6% менше у порівнянні з 2017 р. Зменшення обсягів розподілу газу відбулося за рахунок промисловості та населення. Натомість, традиційно, релігійні організації продовжують нарощувати об’єми споживання.

У порівнянні з 2017 р., минулого року домогосподарства спожили природного газу на 7% менше, бюджетні установи – на 5%, промисловість – на 10%. Натомість, релігійні організації збільшили обсяги споживання на 11%, підприємства ТКЕ – на 1%.

«Населення вперше за останні три роки, з часу скасування соціальної норми на опалювальний сезон за пільговою ціною – 3,6 грн. за куб. газу, зменшило обсяги споживання. Якщо у 2015 році побутові споживачі споживали – 416 млн. куб. м газу, у 2016 та 2017 – 481,9 млн. куб. м та 482 млн. куб. м відповідно, то у 2018 р. - 448 млн. куб. м газу», - зазначив комерційний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

Від обсягів споживання природного газу залежить фінансування робіт по утриманню газотранспортної системи в належному стані та виконання заходів передбачених Інвестпрограмою ПАТ «Івано-Франківськгаз». Адже, джерелом фінансування поточної діяльності компанії, витрат на обслуговування, ремонт, реконструкцію та модернізацію газових мереж, а також на аварійно-диспетчерські і експлуатаційні служби є тарифна виручка від розподілу газу.

Так, внаслідок зменшення об’ємів споживання газу, у 2018 році компанія недоотримала тарифну виручку у розмірі 31,2 млн грн. (без ПДВ). До порівняння, розмір фінансування Інвестиційної програми, затвердженої НКРЕКП, за минулий рік складав 33,8 млн. грн. (без ПДВ).

Кризова ситуація із надходженням коштів поглиблюється ще й сезонністю споживання газу - коли в літній період воно значно зменшується у порівнянні із холодною порою року.

За матеріалами ПАТ «Івано-Франківськгаз»