До проблеми створення за громадською ініціативою на Прикарпатті Національного природного парку «Чорний Ліс» газета «Галичина» торкається не вперше – не минуло ще й місяця, як у статті «А держлісівники – проти...» ми запитували у привладних чиновників від лісу, чому з 2017 року ідея, у реалізацію якої вже вклали майже 200 тис. грн. з обласного бюджету, безнадійно пробуксовує? Більше того – наголошували, що вважаємо статтю офіційним журналістським запитом до керівників ДП «Івано-Франківське лісове господарство», ДП «Солотвинське лісове господарство», ДП «Осмолодське лісове господарство», Богородчанського спецагролісгоспу та Прикарпатського військового лісгоспу і сподіваємося на аргументовані відповіді лісівників щодо причин відмови у погодженні передачі деяких ділянок земель лісового фонду до складу НПП у встановленому порядку. Проте наш журналістський запит – усупереч українському законодавству – обласні чиновники і керівники від лісу та екології проігнорували. Тож означені факти спонукають нас задуматися, а чи не є трирічна бездіяльність відповідальних державних структур у створенні НПП «Чорний Ліс» і як її наслідок – пробуксовування реалізації задуму на Прикарпатті – не просто управлінською недолугістю чиновників, а радше – зумисними імітацією, гальмуванням роботи чи корпоративним ігноруванням?..
В Івано-Франківському прес-клубі реформ відбулася пресконференція, присвячена стану реалізації ідеї створення на Прикарпатті НПП «Чорний Ліс», у якій взяли участь депутат Верховної Ради України V – VI скликань Зіновій Шкутяк, голова правління Івано-Франківської обласної громадської організації «Чорний Ліс» Іван Жирик та кандидат сільськогосподарських наук, незалежний експерт Роман Олійник. Учасники зустрічі обговорили із представниками ЗМІ основні проблеми та перешкоди на шляху до створення на території Чорного Лісу Національного природного парку і висвітлили переваги та перспективи для навколишніх громад реалізації такого екологічного задуму.
Серед основних акцентів спілкування - створення Національного природного парку – не самоціль ініціаторів. Прийнята урядом екологічна програма розвитку до 2020 року не виконується, тож замість означених 15% заповідної території в Україні сьогодні налічується тільки 6,7%; територія Чорного Лісу має важливе значення не тільки екологічне, а й суспільно-історичне, адже засіяна могилами борців за волю України; від керівництва Івано-Франківської ОДА з часу виникнення задуму не було ні перешкод, ні роботи з його реалізації; людей із навколишніх територіальних громад зумисно налаштовують проти створення НПП, поширючи неправдиву інформацію і т. д.
Учасників пресконференції особливо цікавило питання, чому керівники деяких держлісгоспів – проти громадської ініціативи і хто своїми бездіяльністю та зволіканням гальмує процес створення НПП «Чорний Ліс»?
P. S. В Україні створено 53 Національні природні парки, з яких 5 – на Івано-Франківщині. Передбачається, що «Чорний Ліс» як шостий за ліком НПП в області охопить загальнозоологічний заказник місцевого значення на площі 15 тис. га в межах Тисменицького, Калуського і Богородчанського районів і лісову смугу площею понад 40 тис. га між річками Бистрицею Солотвинською та Лімницею, яка загалом починається від Дністра і зливається з гірськими масивами.