У видавництві «Лілея НВ» відбулася презентація книжки оповідань письменника Тимофія Гавриліва «Гарні дівчата», яка побачила світ у львівському «Видавництві Анетти Антоненко». До збірки увійшли 12 оповідань, в яких автор досліджує людську душу в процесі дорослішання чи на зламі особистих катастроф.
Описуючи наче буденні життєві ситуації, автор дуже уважно вдивляється у всі зміни, які відбуваються з героями, шукаючи відповіді на найважливіші питання – де й коли бере початок мить поступового зникання і згасання – життя, любові, міста? Де та непомітна межа, яку не зафіксувати ні внутрішнім зором, ні жодним найсучаснішим приладом, за якою все поволі стає інакшим, щоби з часом розтанути і зникнути як дим.
Пан Тимофій на презентації розповів, як писалася ця книжка, які сенси вкладалися в ті чи інші сюжетні повороти – філософії змін та підмін, конфлікту етики та естетики, метаморфози міста. Це була прекрасна камерна зустріч, коли авторське читання накладалося на розмаїття сенсів, витворюючи світ ностальгії і втрати, з якими кожен з нас живе… І, як зізнається автор, уродженець обласного центру Прикарпаття, це дуже івано-франківські оповідання, бо зберігають дух його минулого і розповідають про непоправні зміни.
Тимофій Гаврилів – науковець, блогер, перекладач, письменник, культуролог, засновник, упорядник і головний редактор серії «Студії австрійської літератури». У його доробку декілька поетичних збірок, понад десяток прозових книжок, багато перекладів з німецької зокрема таких відомих авторів як Ґеорґ Тракль,Томас Бернгард, Ганс-Ґеорґ Ґадамер, Ельфріде Єлінек.
Зокрема українське видання Тракля критика назвала найкращою перекладною книжкою 1997 р. Книжку есеїстики «Знаки часу» відзначено премією директора українського Форуму книговидавців у Львові (2002). Роман «Чарівний світ» у трьох частинах отримав персональну відзнаку директора Форуму книговидавців (2011).
До 150-ліття першого на території сучасної України залізничного сполучення, що поєднало Львів, Краків і Відень, Т. Гаврилів упорядкував і видав антологію «Потяг надій та інші залізничні сполучення» з творами українських, німецьких та польських письменників (Львів: «Класика», 2011).