До 20-річчя проголошення Івано-Франківських єпископів блаженними священномучениками Фундація «Свята Унія» видала нові книжки

27 червня 2001 року у Львові Папа Римський Іван-Павло ІІ проголосив Івано-Франківських єпископів Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка блаженними священномучениками. До цієї дати Фундація «Свята Унія» імені Блаженного священномученика Григорія Хомишина в Івано-Франківську видала дві духовні книжки: розважання і молитви на кожен день червня «Життя у школі любови з Найсвятішим Серцем Господа Ісуса» та молитовник «Уповаю на тебе, милосердний Ісусе». Упорядник і редактор цих видань, які вивершують перший десяток духовних книжок «Святої Унії», – о. Ігор Пелехатий, парох церкви Пресвятого Серця Христа Чоловіколюбця і Блаженних Священномучеників єпископів Івано-Франківських Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка УГКЦ м.Івано-Франківська.

Саме червень, як наголошує у передмові до видання «Життя у школі…» о. Ігор Пелехатий, Церква традиційно посвячує набоженству до Найсвятішого Христового Серця: «Пропонована книжка містить молитви до Найсвятішого Серця Христового як для особистого, так і спільнотного духовного пожитку, й умовно складається з трьох частин. У першій частині молитовного зосередження на кожен день опрацьовано такий порядок: Вступ (Роздумуй), уривок зі Святого Письма (Слухай), коментар, почерпнутий із Науки Церкви і з повчань Святих (Розважай), молитовні заклики до Найсвятішого Серця (Взивай), постанову діяльної віри (Роби), кінцеву молитву (Молися) і підсумок, який увінчує щоденні молитовні роздуми (Запам’ятай).

Друга частина під назвою «У школі Ісусової Любови» містить молитви Церкви і Святих до Найсвятішого Серця на кожен день червня. До третьої ж увійшли найпоширеніші традиційні і нові форми набоженств до Серця Христового, покликані поглибити у людській душі ще більший пієтет до цього Невичерпного Джерела Божої Любові, а також – щоб ці приватні молитовні практики стали живою молитвою, пов’язаною з реаліями щоденного життя».

Серед використаних джерел – і праці єпископа Станиславівського Григорія Хомишина «Набоженство до Найсвятішого Серця Господа нашого Ісуса Христа як підручник для священників», «Парафіяльна місія (у трьох частинах)» та «Да прідет Царствіє Твоє. Збір молитов, богослужень і релігійних практик».

Іван-Павло ІІ настановляв: «У найсвятішому Серці міститься незбагненне Таїнство Священства Христа і Церкви. Помагаючи вірним у відкритті їх власного хрищення, ми тим самим прищеплюємо їм усвідомлення апостольського покликання, яке вони мають переживати через поширення євангелізації прикладом власної любови. Кожен християнин має заанґажовуватися насамперед до того, щоб просити Господа жнив про зіслання Церкві пастирів згідно з Його Пресвятим Серцем, котрі черпали б у Христі – Доброму Пастирі – Його безмежну любов, формували свої серця за взором Його Серця та були готові вийти аж на край світу, щоб оголосити усім про те, що Він є Дорогою, Правдою і Життям».

А інше видання – молитовник «Уповаю на Тебе…» – пропонує вірним молитви та набоженства, передруковані з молитовників, схвалених до друку компетентним урядом Церкви, і складається з 12 розділів та 15 молитов за всякі прошення: «Щоденні молитви», «Ранішні молитви», «Полуденні молитви», «Вечірні молитви», «Молитви під час Святої Літургії», «Молитви по Службі Божій», «Молитви про захист від злих духів», «Молитви на честь святих ангелів», «Молитви на честь Св. Йосифа-Обручника», «Молитви до святих», «Азбука загального Христового походу Любови», «Практичні вказівки» і т.д.

За час своєї праці Фундація «Свята Унія» імені Блаженного Священномученика Григорія Хомишина поповнила духовну скарбничку українців греко-католиків десятком книжок, серед яких і такі потужні та резонансні видання, як «Два царства» Григорія Хомишина чи «Пастир Добрий. Блаж. Свмч. Григорій Хомишин (25.3.1867 – 28. 12. 1945) у спогадах сучасників» Авксентія Бойчука та ін.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами