Зайців «піднімали» з собаками

Першої неділі листопада розпочавcя сезон полювання на зайців. Хоча ще з серпня наші мисливці вже мали можливість випробувати свою зброю на пернатих. Як ми свого часу повідомляли, тоді були випадки, коли порушували правила полювання. Зокрема в кількох осіб навіть вилучили зброю через їхній, так би мовити, неадекватний стан. Можливо, тому в нашій області не було нещасних випадків, які час від часу трапляються на полюваннях. Більше того, в жовтні полювання на копитних в угіддях обласної організації УТМР було зупинено через те, що добре вродили гриби, та й гарна погода сприяла тому, що в лісах з’явилося чимало людей, котрі просто відпочивали на природі. Серед місць, де проводили вони свої пікніки, були й мисливські угіддя. Та попри це там було здобуто 15 козуль і три кабани.

Щодо зайців, то загалом першої неділі листопада вполювали 345 довговухих. Це при тому, що було продано близько двох з половиною тисяч відстрільних карток.

– Ми проводили перевірку разом із членами громадської організації «Зелена варта» дотримання правил полювання на наших угіддях, розташованих на території Богородчанського та Тлумацького районів, – розповідає головний мисливствознавець Івано-Франківської обласної організації УТМР Олег Мартинюк. – Загалом перевірили понад півтора десятка мисливців, котрі мали всі відповідні документи і дозволи. За результатами їх полювання – два здобуті зайці у тих, хто був з собаками…
– Того дня через погодні умови, бо накрапав дощ, а також високі трави, хащі тощо зайці фактично не «піднімалися» – не вистрибували зі своїх схованок, хоча могли бути, як-то кажуть, майже під ногами, – зазначає голова обласного управління УТМР Михайло Лущак. – Довелося «піднімати» їх з допомогою мисливських псів. Якщо взяти статистику, то трофеями став молодняк – цьогорічний та торішній виводки…

А недавно з’явилася інформація, що, врешті-решт, рішенням суду заборонили полювання на лосів. Як зауважив Михайло Миколайович, лосі для браконьєрів,особливо тих, хто полює з тепловізорами, є легкою здобиччю. Свого часу їх було так багато, що навіть заходили до Івано-Франківська. М. Лущак згадує момент, коли він сам виганяв цих тварин до лісу з території колишнього 62-го заводу. Тепер же у нас лосів і в лісі рідко побачиш. Крім них, у нас заборонено полювання і на бурих ведмедів, рисів, борсуків, видр. Під питанням – вовки.

P.S. Поки матеріал готувався до друку цікава пригода трапилася у Тлумачі. На подвір’я однієї з місцевих шкіл забрів лось. Ледве його звідти випровадили і спровадили до лісу. Яка відомо, лосів занесено до Червоної книги.

Редактор відділу газети “Галичина”