Небезпека таїться в китайських каструлях, бельгійській курятині, пальмовій олії з Німеччини…

До Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшли повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) про небезпечні речовини в низці імпортної продукції. Зокрема йдеться про кадмій та свинець у каструлях, які експортували з Китаю (виробник: De Luxe, Guangdong Deluxe Metal Products Co. Limited., Xinxing County) до Німеччини, звідки їх імпортували до України (отримувач: ТОВ «ПДЛ» у Києві).

Також виявлено перевищення максимального рівня доксицикліну (133 µg/kg – ppb) у замороженій курці, яку експортували з Бельгії (виробник: Artislach nv, Buggenhout; оптовик: Kipco-Damaco N.V., Oostrozebeke) до Польщі (одержувач: Biuro Handlowe HAND-FOOD Krzysztof Szewczuk, Chelm), де її переробили на м’ясо механічного обвалювання (Zaklad Przetwоrstwa Rolno-Spozywczego Ubojnia Drobiu Andrzej Merchel, Mlawa) й завезли до України (отримувач: ТОВ «М’ясний торговий дім» у Києві).

А в рафінованій пальмовій олії, що експортували з Німеччини (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Польщі, де її використовували для виготовлення печива (виробник: Bogutti Sp. z o.o., Zlotoklos), яке відтак транспортували до України (отримувачі: ТОВ «АТБ-Маркет» з Дніпра й ТОВ «Форвард-КД» у Львові) знайшли таку шкідливу для здоров’я неорганічну сполуку, як 3-монохлор-1,2-пропандіол (3-MCPD).

Держпродспоживслужба попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та/або здійснюють обіг названої продукції, про необхідність вилучити її з виробництва та /або обігу і в термін не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність її Головне управління в області, що й передбачено частиною 3 ст. 20 Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». А споживачів просять у разі виявлення вказаної продукції повідомляти за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертатися до територіальних управлінь Держпродспоживслужби.

За матеріалами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.