«Залізна бартка» – на захисті воїнських традицій

У селі Липівці Рогатинського району відбувся Всеукраїнський фестиваль воїнських традицій «Залізна бартка».

Громадська організація «Хорс» заснована Романом Яськівим у 2014 році проводить «Залізну бартку» вже вдруге. Фестиваль спрямований на відновлення воїнських традицій та культури карпатського краю.

Діти віком 6-12 років змагалися у іграх-змаганнях з барткою, розвиваючи точність, швидкість, увагу. Варто зазначити, що ігри пов’язані з тематикою опришківства. Також проводились змагання серед дорослих. Наймолодшим учасникам 16 років, а найстаршому – 69 років. Вправи спрямовані на вдосконалення набутих вмінь та навичок при поводженні з барткою. Всі бажаючі мали змогу продемонструвати свої вміння, а переможці фестивалю привезли додому барана, порося, мішок цукру та інші потрібні у господарстві речі. Нагороди придбали за рахунок спонсорів заходу.

У перерві між змаганнями глядачів фестивалю дивували українським колоритом колективи з сусідніх сіл Бачева, Черча, Руди. На фестивалі виступили народний артист України Михайло Кривень та заслужена артистка України, солістка Львівського національного театру опери та балету Любов Качала. Фольклорний колектив з села Липівки відкрив фестиваль унікальним автентичним обрядом «Обжинки».

У рамках фестивалю відбулись майстер класи з гончарства, декупажу, ковальського мистецтва, виробництва ляльок-мотанок тощо.

Громада села Липівка організувала ярмарок, де кожен міг поласувати смаколиками за нефіксовану ціну. Виручені кошти спрямують на благодійність.