Загрози мийних засобів. Перед купівлею таких товарів варто перевірити наявність маркування на них та вивчити його зміст

Купуючи мийні засоби, мало хто замислюється, яку небезпеку для здоров’я може становити товар із категорії, що містить надмір хімічних речовин. Більшість споживачів переконана: якщо засоби продають, то вони придатні для використання. На жаль, це не завше так.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області наголошує: купуючи товар, важливо звертати увагу на наявність маркування. Відповідно до вимог п. 11 Технічного регламенту, мийний засіб маркується шляхом нанесення на зовнішню поверхню пакування чи на етикетку напису чіткими літерами, що не змиваються протягом усього терміну придатності такого засобу, із зазначенням найменування та інформації про призначення мийного засобу; торговельної марки (за наявності) або торговельного знака, назви місця розташування та номера телефону виробника мийного засобу або його уповноваженого представника; інформації про склад мийного засобу; адреси, зокрема електронної пошти (за наявності), та номера телефону, за якими можна одержати технічний опис інгредієнтів; інструкції із застосування, заходів безпеки та спеціальних застережень згідно із законодавством, а в разі їх відсутності – вимог, наведених у ДСТУ ГОСТ 31340:2009 «Попереджувальне маркування хімічної продукції. Загальні вимоги»; маси нетто чи об’єму; дати виготовлення; терміну придатності; умов зберігання (в разі потреби).

Вибираючи мийні засоби, не варто купувати низькоякісну продукцію на стихійному ринку, в невідомому магазині та в пакуванні, на якому не зазначено склад товару. Не слід орієнтуватися на рекламу чи назву торговельних марок. Найкраще звернути увагу і бути зосередженим на читанні етикеток та огляді самої пачки.

Постановою від 12 червня 2019 р. №498 Кабмін вніс зміни до Технічного регламенту мийних засобів. Зокрема уточнено, що знак відповідності технічним регламентам наносять на зовнішню поверхню пакування або на етикетку мийного засобу. Якщо ж мийний засіб постачають нерозфасованим, знак відповідності технічним регламентам ставлять на супровідні документи.

Пам’ятайте, що при придбанні товару не можна нехтувати інформацією, яку розміщує на маркуванні продукції виробник.

Вимоги до маркування продукції визначають нормативні документи, відповідно до яких її виробляють. Це інформація про найменування виробника, його розташування, товарний або фірмовий знак, склад продукції, призначення та спосіб застосування, запобіжні заходи, дату виробництва або кінцевий термін реалізації, термін зберігання тощо.

Люди чомусь набагато більше довіряють продукції закордонній, аніж вітчизняній, хоча саме українська проходить відповідні обстеження і є набагато безпечнішою для споживачів, ніж імпортна.

Мийні засоби (а це будь-яка речовина або препарат у формі рідини, порошку, пасти, бруска, плитки, таблетки, які містять мило та/або інші поверхнево-активні речовини (ПАР), призначені для прання або очищення), зокрема пральні порошки, світова наука класифікує як найнебезпечніші для здоров’я людини й довкілля хімічні речовини зі всіх речовин, з якими споживач контактує у побуті. Це пояснюється їхнім масовим розповсюдженням, постійним (протягом усього життя) контактом людини з ними, в тому числі через контакт шкіри з одягом, на якій є залишки токсичних компонентів пральних порошків. Наявність у складі мийних засобів ПАР, фосфатів, багатьох інших компонентів має бути під суворим контролем, оскільки при перевищенні їхнього дозування людському організмові може бути завдано істотної шкоди.

За матеріалами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.