За неякісну медичну допомогу лікувальні заклади позбавлятимуть фінансування

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) не буде виплачувати гроші медичним установам, в яких будуть неякісно надавати допомогу пацієнтам.

Про це заявив прес-секретар Міністерство охорони здоров'я Олександр Ябчанка.

Національна служба здоров'я України - це фінансовий партнер медичних установ, який замовляє і оплачує медичні послуги та лікарські засоби за програмою медичних гарантій. У 2018 р. відбувся перехід на нову систему фінансування установ первинки, а в 2019 році - амбулаторії і стаціонару. Діяльність НСЗУ координує уряд. У НСЗУ є конкретні вимоги до якості медичних послуг. Якщо медзаклад працює неякісно, то НСЗУ не буде купувати у нього послуги, а в іншому - буде.

За словами О. Ябчанка, у органів місцевого самоврядування є конкретні вимоги до якості роботи медичного закладу. Успіх трансформації охорони здоров'я буде досягнуто лише за умови якісної співпраці медиків та органів місцевого самоврядування.

Також у Міністерстві охорони здоров'я заявили, що різниця між державними і приватними лікарнями та поліклініками в нашій країні повинна зникнути, аби вирівняти медицину в Україні по стандарту. Адже до приватних клінік все більше зверталося людей, тому що там кваліфікований персонал та кваліфікована допомога, та й відношення до пацієнта набагато краще. Чим кваліфікованішим буде медичне обслуговування у державних медустановах, тим більше до них буде звертатись пацієнтів. А отже, буде й відповідне фінансування.

Конкуренція за пацієнта таким чином згодом знищить розмежування на державні та приватні медичні установи.