З думкою про Україну

Витвори самодіяльних майстрів народної творчості Марії РИБЧУК і Богдана ТАТАРЧУКА могли оглянути іванофранківці й гості міста.

Виставка робіт ліжникарки із с. Яворова на Косівщині Марії Рибчук і художника з Тлумача уродженця с. Попелева Богдана Татарчука упродовж тижня була розгорнута в Івано-Франківському навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття. В одній залі було яскраво представлено як унікальні гуцульські ліжникарські роботи, так і самобутні покутські живописні полотна.

Стефанія КАПУСТИНСЬКА, куратор виставки, завідувачка відділу нематеріальної культурної спадщини Івано-Франківського навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття:

– Поєднання в презентації робіт двох майстрів має своє підґрунтя: твори авторів перемогли у конкурсі на здобуття премії імені нашої славної покутянки Параски Хоми, і ми вже традиційно організовуємо виставки робіт переможців. Надзвичайно складно провадити таку роботу в сучасних реаліях, але й не можна закритися і нічого не робити. Бо відкриття виставки – великий стимул для авторів і потужний позитив для шанувальників народного мистецтва.

...Враженнями від виставки робіт майстрів-аматорів, а також міркуваннями про актуальність організації таких конкурсів серед самодіяльних авторів поділився доцент ПНУ ім. В. Стефаника, заслужений художник України Василь КОРПАНЮК:

– Виставка робіт цих двох майстрів яскраво продемонструвала творчість гідних і виразних особистостей. Увага до творців дуже важлива, сприяє не лише представленню народної самодіяльної творчості Прикарпаття, а й розвитку і становленню покоління молодих майстрів. А поєднання гуцульських і покутських мотивів у виставкових експозиціях показує розмаїття талантів нашого народу. Оскільки я уродженець Яворова, то маю особливу приємність тішитися увагою до творчості ліжникарки Марії Рибчук. Адже наше село відоме не лише тим, що тут народився основоположник гуцульської різьби на дереві Юрій Шкрібляк. Нині Яворів називають ще й «столицею ліжникарства», яке повноцінно живе і розвивається, а віднедавна карпатське ліжникарство внесено до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. І дуже важливо, що Марія Рибчук як учителька провадить майстерні в школі для дітей. Бо це завтрашній день народного мистецтва.

Стефанія Капустинська і Василь Корпанюк у виставковій залі.
Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами