Єврокомісія планує запровадити цифрові сертифікати про щеплення громадян

Єврокомісія має намір уже в березні цього року представити пропозиції щодо запровадження цифрових сертифікатів про вакцинацію - COVID-паспорти. Про це повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Цього місяця ми представимо законодавчі пропозиції до цифрових зелених паспортів. Їх мета - забезпечити: доказ, що особа була вакцинована; результати тестування тих, хто ще не отримав вакцину; інформацію щодо одужання від COVID-19», - пояснила очільниця Єврокомісії.

Урсула фон дер Ляєн також додала, що при цьому буде забезпечено захист даних, безпеку та приватність.

Глави держав та урядів ЄС під час віртуального саміту підтвердили необхідність солідарного підходу до боротьби з пандемією коронавірусу. Протидія їй передбачає, зокрема, обмеження на «несуттєві» подорожі - тобто такі, що не пов’язані із гострою потребою або професійною діяльністю.

Лідери ЄС розглянули питання можливого запровадження сертифікатів вакцинації («зелених паспортів»), але не дійшли згоди щодо змісту та порядку їх застосування. Вони доручили Єврокомісії розробити та представити відповідні законодавчі пропозиції до такого документа.

У той же час Всесві́тня організа́ція охоро́ни здоро́в'я виступила проти паспортів вакцинації для міжнародних поїздок. У ВООЗ вважають, що сертифікати вакцинації від COVID-19 не повинні використовуватися для міжнародних поїздок.

Зазначається: поки що невідомо, наскільки ефективними є вакцини для захисту людства від поширення коронавірусу, а тому люди, які пройшли щеплення від коронавірусу, не повинні мати можливості обходити існуючі обмеження на поїздки, спрямовані на стримування поширення вірусу.

"Зараз позиція ВООЗ полягає в тому, що національні органи влади та транспортні оператори не повинні впроваджувати вимогу наявності свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 для міжнародних поїздок як умову в'їзду або виїзду", - йдеться у заяві ВООЗ.