Як приборкати гнів? Корисні поради

Різноманітні подразники випробовують психіку людини щодня. Це може бути банальна негода або негаразди на роботі. В будь-якому випадку дуже важливо дізнатися, як приборкати гнів, адже його негативні спалахи можуть негативно позначатися на здоров’ї та руйнувати стосунки.

Визнайте проблему та зверніться до спеціаліста

Поки ви заперечуєте свою гнівливість та намагаєтесь втекти від відповідальності, ви не можете контролювати ситуацію. Якщо ви визнаєте, що маєте недолік реагувати на найменший подразник із роздратуванням та злістю, то ви швидше можете почати процес трансформації.

Фахівці платформи pleso допоможуть вам впоратися зі спалахами гніву, цей сервіс надасть вам можливість у зручний час отримати психологічну допомогу. Тут працюють сотні професіоналів, що постійно дізнаються нові методи та підвищують свою кваліфікацію. На персональних сторінках психотерапевтів ви знайдете всю необхідну інформацію про того чи іншого спеціаліста та зможете вибрати того фахівця, з яким буде комфортно. Платформа pleso – це не тільки досвідчені фахівці, але і вигідні ціни та зручність проведення сеансів.

Знайдіть справжню причину гніву

Дуже часто злість є помилковою емоцією, за допомогою неї ми маскуємо справжні відчуття. Варто замислитися, що саме стоїть за гнівом, це можуть бути:

  • невпевненість у собі;
  • відчуття провини;
  • відчуття тривоги;
  • незадоволеність;
  • страх.

Цей простий аналіз допоможе знайти причину, яка не дозволяє вам висловлювати справжні емоції. Ви зрозумієте, від чого тікаєте та чого бажаєте досягти.

Навчіться глибоко дихати

Під час проявів агресії наше тіло мобілізується – збільшується частота дихання, м’язи напружуються, спостерігається активне потовиділення. В цьому випадку допоможе техніка правильного дихання. Необхідно після глибокого вдиху зробити повільний видих, при цьому прослідкуйте, щоби працювали черевні м’язи. Продовжуйте так дихати, поки не відчуєте розслаблення тіла. Якщо ця техніка не допомогла, то варто взяти тайм-аут – прийняти теплий душ або вийти на свіже повітря, це допоможе привести думки до ладу.

Приводи для прояву негативних емоцій будуть виникати завжди, головне – зробити так, щоби гнів не нашкодив вам або людям, що вас оточують. Якщо ви відчуваєте, що самотужки впоратися з гнівом не можете, то завжди можна звернутися до фахівців платформи pleso.