Одним з найнеприємніших симптомів застуди є закладеність носа. Цей стан супроводжується головним болем, погіршенням самопочуття, появою слабкості, складностями з концентрацією на роботі, втратою або погіршенням здатності відчувати смак, появою проблем з засинанням.
Що ж відбувається в організмі людини при нежиті
Нежить — це гостра хвороба, що викликає запалення слизової оболонки носової порожнини. Розрізняють кілька послідовних стадій розвитку змін у слизовій оболонці носа при її запаленні. При переохолодженні організму відбувається звуження, а потім швидке розширення судин слизової порожнини носа. При цьому спостерігається ускладнення носового дихання, чхання, сухість та печіння в порожнині носа. Ця стадія захворювання дуже коротка – триває лише кілька годин. Якщо відбувається приєднання вірусної інфекції, розвивається друга стадія захворювання, що триває вже 3-4 дні.
При цьому відзначається ускладнення носового дихання, з'являються рясні слизові виділення з носа, гугнявість голосу, погіршується нюх, може виникнути закладеність у вухах та сльозотеча. Надалі загальний стан покращується, поступово відбувається відновлення носового дихання та нюху, виділення з носа набувають жовтого або зеленого кольору і мають густу консистенцію. Це свідчить про формування третьої стадії захворювання, пов'язаної із приєднанням бактеріального запалення. Тривалість захворювання зазвичай становить 7-10 днів. Однак при несвоєчасному лікуванні, з огляду на ослаблення імунного захисту організму прояви риніту можуть тривати до 3-4 тижнів, перейти в хронічну форму або призвести до серйозних ускладнень.
Лікування нежитю
Для терапії гострого та хронічного нежитю на сучасному фармацевтичному ринку існує безліч різних препаратів, що активно рекламуються у засобах масової інформації. Якщо ви все-таки захворіли, краще звернутися до лікаря, який зможе виявити причину риніту та призначити ефективне лікування. Серед препаратів, що використовуються для лікування застуди, можна виділити кілька груп:
- судинозвужувальні;
- зволожуючі;
- противірусні;
- антигістамінні;
- антибактеріальні.
Аптека Доброго Дня дає можливість придбати ліки від нежитю різних фармакологічних груп та лікарських форм.
Судинозвужувальні препарати використовуються для зняття набряку та полегшення відходження слизових виділень за рахунок звуження судин порожнини носа, що призводить до розширення носових ходів та поліпшення носового дихання. Ці препарати у формі аерозолю набагато простіше дозувати. Слід знати, що їхнє застосування понад 5-7 днів вкрай небажане.
Зволожувальні засоби є допоміжною групою препаратів для лікування різних видів нежитю. Основний напрямок їх дії — поліпшення властивостей слизу та полегшення його відходження. Найчастіше вони використовуються у комплексній терапії ринітів. Основою цих препаратів є морська вода чи води мінеральних джерел.
Противірусні препарати використовуються на ранніх етапах лікування вірусних інфекцій і діють безпосередньо на причину захворювання. З профілактичною метою їх застосовують у період високої ймовірності зараження вірусною інфекцією.
Антибактеріальна терапія використовується в основному при нежиті або при розвитку ускладнень. Для призначення цієї групи препаратів завжди потрібно проконсультуватися з лікарем. На даний момент існує безліч форм антибактеріальних препаратів: таблетки, капсули, спреї (для місцевого застосування).