Як підібрати шини на легкове авто

В інтернет-магазині Tireshop можна підібрати шини для легкових автомобілів з урахуванням ряду пріоритетних критеріїв. Від правильності покупки залежать керованість і ходові характеристики транспортного засобу, комфортність при водінні і паливні витрати. Забезпечити найкращі умови руху по будь-якому дорожньому покриттю можна за умови правильного вибору покришок.

Основні категорії шин і їх особливості

Літні і зимові шини - основні групи, про які потрібно знати найголовніше. Перші призначені для пересування по сухим і мокрим дорогах, не використовуються на снігу і крижаній масі. Зимові шини (скандинавські шиповані, європейські та арктичні) мають більш м'який гумовий склад, що не крижаніють при низьких температурах, відводять сніг із зони контакту. Всесезонні покришки мають високі зчіпні властивості на засніжених і зледенілих дорогах та мають зносостійкий протектор. До інших різновидів можна віднести:

  • швидкісні - для автомобілів преміального класу, протистоять негативним кліматичним, температурним впливам;
  • діагональні і радіальні - відрізняються по конструкції;
  • безкамерні - гарантія мінімального зниження тиску при проколі, максимальна безпека при управлінні легковим автомобілем.

Безкамерні шини складають переважну більшість виробів на ринку. Вони збільшують ресурс колеса на 10-15%. Діагональні покришки мають масу недоліків і обмежень, тому радіальні в пріоритеті у покупців. Останні характеризуються високою еластичністю, що дозволяє з комфортом переміщатися по нерівному дорожньому покриттю.

Малюнок протектора як важливий критерій для вибору і покупки шин

Уникнути критичних ситуацій на дорогах можна при правильній покупці гуми. Не можна підбирати моделі з різних комплектів, встановлювати їх на авто, керуючись візуальною схожістю. Обов'язково орієнтуйтеся на малюнок протектора:

  • асиметричний спрямований - для комфортного пересування по мокрій трасі;
  • симетричний спрямований - для швидкісної їзди (використовується на спортивних автомобілях);
  • асиметричний ненаправлений - для відмінної керованості по слизьким, вологим дорогах;
  • симетричний ненаправлений - оптимальне рішення для міської їзди, але не підходить для пересування на високих швидкостях в зимову пору року.

Спрямованість протектора визначає його здатність до ефективного відведення вологи, тобто зниження ризику аквапланування.

Основні характеристики: як розшифрувати маркування

Позначення, яким маркується кожна покришка, включає кілька важливих характеристик. Їх потрібно врахувати при виборі. На шинах вказують індекси вантажопідйомності або навантаження, швидкості. Маркування включає показники діаметра в дюймах, висоти і ширини профілю. Вказується і тип - радіальні або діагональні. Максимальне навантаження і тиск теж прописуються на покришках.

Вартість, бренд, відгуки та думки досвідчених автовласників - при покупці гуми мають значення всі нюанси. Дорогі шини не завжди ідеальні за замовчуванням. Тому не можна віддавати пріоритет вищими розцінкам. Необхідно розглянути всі характеристики в оптимальному співвідношенні, врахувати свій стиль водіння інтенсивність експлуатації транспортного засобу. Мають значення і дороги, по яким ви найчастіше їздите. На нерівних покриттях знос йде швидше в рази.