Як підібрати повзунки для новонароджених

Повзунки для новонароджених — один із головних елементів ясельного гардеробу (разом з розпашонками). Це один із перших видів одягу, який купують батьки перед поїздкою у пологовий будинок. Вони бувають різні — короткі, довгі, повзунки на зав'язках, ґудзиках, кнопках. Матеріал повзунків теж різний. І все це потрібно враховувати перед тим, як купити одяг. А ще є ряд вимог до безпеки, якості, зручності. Тож питання, як підібрати повзунки для новонароджених — одне з найчастіших, що задають батьки. 

Повзунки для новонароджених врятували дітей від тугого сповивання 


Повзунки для малюків — відносно новий вид одягу. Вони з'явилися не так давно, принаймні їх не можна назвати стародавнім нарядом. Раніше діточок туго сповивали, а зверху ще зв'язували стрічкою, щоб малюк точно не розмотався. Для чого це робили? Тоді і лікарі, і батьки були впевнені, що сповивання допоможе розправити ручки та ніжки дитини, які фізіологічно були зігнуті. Ні про повзунки для новонароджених, ні про сорочечки ніхто не чув і не знав. 

Зміни почалися десь в середині дев'яностих минулого століття. Тоді з'явилася книжка, яка стала бестселером. Автор, Бенджамін Спок, розповідав, яку шкоду для малюка завдає сповивання. І він писав, що дитину потрібно одягати з перших днів життя. І от тоді шаленої популярності набрали повзунки для новонароджених, розпашонки, кофтинки, боді та інше. 

Які бувають повзунки для малюків — їхні відмінності і особливості 


Здається, ну чим можуть відрізнятися звичайні дитячі повзунки. Але відмінності є, вони у фасоні. Тож повзунки бувають: 

На кнопках. Не побоїмося сказати — найпопулярніші, адже дуже зручні. Кнопки можуть бути вздовж всієї довжини повзунків, якщо вони високі, а можуть лише на нижній частині. Але у будь-якому випадку, це допомагає швидко переодягати малюка і міняти йому памперс. 
Короткі повзунки на широкій гумці. Це звичайні штанці. Їх теж люблять батьки, але вони незручні, якщо малюк починає крутитися, а тим паче – повзати. З них вилазить сорочечка, оголюючи тіло дитини. Доводиться постійно заправляти одяг у такі повзунки. 
Повзунки на ґудзиках. Теж популярні, якщо звикнути застібати ґудзики. Бо великі тут не пришиєш — небезпечно для дитини. А маленькі незручні для батьків — важко застібати. 
Повзунки на бретельках або зав'язках. Це високі повзунки, бретельки яких, як правило, або на кнопках, або на ґудзиках, або на зав'язках. Популярні, зручні.    
А ще є повзунки дитячі з закритими та відкритими ніжками. Якщо малюк народився влітку, то можна брати з оголеними стопами, а якщо в осінньо-зимовий період — краще із закритими. 

З видами повзунків визначилися. Далі, на що вам потрібно звернути увагу перед покупкою — якість матеріалу, з якого пошили повзунки для новонароджених. Це надважливо, бо від цього залежить комфорт і здоров'я малюка. 

Які вимоги до дитячих повзунків 


Повзунки для дітей — особлива категорія, яка має важливі вимоги. Їх батьки повинні дотримуватися і враховувати перед покупкою.

Перша і головна вимога до повзунків — натуральність. Дитина щойно з'явилася на світ, її тіло ще немає тих терморегуляторів, які є у дорослих. Малюка дуже легко перегріти або переохолодити, особливо, якщо надіти на нього синтетику. Тому тільки природне, тільки натуральне. 
Друга вимога — безпечність. Повзунки для новонароджених повинні бути м'якенькими, з зовнішніми швами та безпечною фурнітурою. Ніяких гострих елементів, внутрішніх швів, зайвих предметів. 
Третє, що вимагають повзунки дитячі, — гіпоалергенність. Наразі алергія — бич сьогодення. Кожен третій має алергію, великий відсоток з них — діти. Тому повзунки для малюків повинні бути пошиті з гіпоалергенної тканини.
Комфортність — наступна вимога. Якщо повзунки для новонароджених з якісної тканини, правильно підібрані по розміру, то дитині буде комфортно. Коли розмір не співпадає, то повзунки будуть стягувати тіло або відставати. У будь-якому випадку — це дискомфорт, а значить — плач і сльози. Тому обирайте розмір повзунків по параметрам малюка, щоб йому було зручно.  
Ну і п'ята вимога — повітропроникність. Тіло дитини повинно дихати — це правило, яке не обговорюється. Повзунки для новонароджених обов'язково мають пропускати повітря.  
Ще одна неофіційна вимога — сезонність одягу. Ми розуміємо намагання батьків турбуватися про дитину, але турбота повинна бути адекватною. Багато хто робить хибні помилки — занадто кутає малюка. Влітку надягають теплі повзунки дитячі, бо бояться, що його протягне. Інші крайнощі — загартовування. З малюка знімають повзунки, залишаючи його надовго в памперсі. Типу це корисно для здоров'я. Тут потрібна золота середина. Дитині потрібен баланс у всьому. Тому одягайте її по сезону. Обирайте повзунки для новонароджених згідно з погодними умовам: тоненькі для літа, теплі — для осені, зими та весни.         

Чому так популярні трикотажні дитячі повзунки – обираємо матеріал


Всі ми знаємо, що натуральні матеріали — це вимога до будь-якого одягу. Особливо — для дитячого. Повзунки для новонароджених мають бути виключно із природних тканин, ми про це писали вище. Якщо ви турбуєтеся про свого малюка, повзунки та розпашонки повинні бути натуральними.

Самий доступний, якісний і недорогий матеріал для повзунків — трикотаж. Він мегапопулярний. У полотна є кілька видів: 

Інтерлок. М'якенький, ніжненький, тоненький. Саме те, що потрібно для повзунків. Дуже легкий, але міцний. При правильному догляді повзунки для новонароджених із інтерлоку довго тримають форму і первісний вигляд. Популярний в Україні. 
Рібана. Ця тканина міцніша, більш щільна, ніж інтерлок. Тут є невеличкий відсоток лайкри, тому полотно еластичне. Стійке до зношування, за ним легко доглядати. Повзунки з рібани люблять і діти, і їхні батьки. 
Махра. Ця тканина використовується для теплих повзунків. Вона дбайлива, дихаюча, гіпоалергенна. 
Футер. Має дві сторони: одна з начосом, друга гладенька. Теплий, ніжний, повітропроникний, вологовбираючий.   


Одні повзунки для дітей чи двоє — як одягати малюка на прогулянку 


Тут повинен також бути баланс. Дивіться на погоду, на температуру повітря. Ми дамо поради для холодної пори року, адже влітку одягати малюка набагато простіше. 

Багатошаровість. Це популярний принцип. Головне в ньому не кількість речей, а повітряний шар між одягом. Розпашонка та повзунки дитячі легкі + повзунки на бретельках або комбінезон «чоловічок» з кофтинкою + комбінезон зимовий теплий. Ну і звичайно дві шапочки — тоненька і тепла. А зверху каптур від комбінезона. 
Комплект для прогулянок повинен бути окремий. Не можна залишати повзунки та розпашонку, у яких малюк гуляв вдома. Їх треба обов'язково переодягнути, адже дитина пітніла, повзунки можуть бути вологими. Тому на вулицю переодягайте малюка повністю.  


Де і як краще купувати повзунки для новонароджених 


Щоб купити якісні повзунки для новонароджених, потрібно обрати правильний інтернет-магазин. Наприклад магазин одягу Valeo&V . Добре було б, якби продавець сам і кроїв, сам і шив повзунки та інший одяг для дітей. У таких випадках він несе більшу відповідальність за свій товар. Ви можете запитати і отримати відповідь про якість полотна, ниток, фурнітури. 

Деякі виробники дитячого одягу мають свої вишивальні виробництва. Це теж вітається. Адже батьки люблять купувати повзунки для новонароджених з вишивкою. Виглядає дуже мило. Але нитки повинні бути високої якості, без хімічних домішок і небезпечних барвників.