Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію через коронавірус Covid-19

У зв'язку зі швидким поширенням у світі коронавірусу Covid-19 ВООЗ сьогодні оголосила пандемію. Станом на 11 березня понад 119 тисяч осіб по всьому світу заразилися коронавірусом нового типу, 65 тисяч одужали, 4 284 - загинули. (За інформацією МОЗ, в Україні підтверджено один випадок зараження коронавірусом - у Чернівцях).

Про це повідомив на брифінгу генеральний директор організації Тедрос Адхан Гебрейесус на брифінгу. За його словами, оголошення пандемії не змінює того, що робить ВООЗ щодо вірусної загрози і що повинні робити країни.

За визначенням ВООЗ, пандемія - це поширення нового захворювання у світових масштабах. Характеризується відсутністю колективного імунітету в людства і, як правило, ефективних засобів профілактики (вакцин) та лікування.

Глава ВООЗ зазначив, що світ ще ніколи раніше не стикався з пандемією, яку викликав новий коронавірус і яку можна контролювати. За його словами, країни все ще можуть змінити хід цієї пандемії, якщо будуть вчасно виявляти та ізолювати хворих. Таким чином країни з невеликою кількістю випадків Covid-19 можуть запобігти виникненню спалахів захворювання.

"Це не просто криза охорони здоров'я, це криза, яка торкнеться кожного сектору - тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу", - підкреслив Гебрейесус.

Гендиректор ВООЗ закликав країни розробити стратегію щодо запобігання поширенню інфекції. І перш за все - це обмежити в країнах з найбільшим поширенням захворювання багатолюдних заходів, за потреби вводити режим карантину.

Зокрема, порадив активувати і розширити механізми реагування на надзвичайні ситуації, пояснити людям ризики і шляхи самозахисту, знайти, ізолювати, перевірити і забезпечити лікування кожній людині, яка заразилася вірусом, а також відстежити всіх, з ким вона контактувала.

Крім того, Гебрейесус закликав підготувати лікарні, навчити працівників системи охорони здоров'я і проявляти більше турботи один до одного.