Необґрунтована відмова водіїв брати на борт маршрутки пільгового пасажира за новими правилами обійдеться їм штрафом вже не у 136 грн, як це було донедавна, а у 850 грн. Відповідне положення містить законопроєкт №0893, який учора, 3 жовтня, 303 голосами нардепів у другому читанні прийняла Верховна Рада. Закон набуває чинності з дня його опублікування.
Тему недотримання водіями законодавства щодо пільговиків вкотре було порушено на урядовому рівні, адже почастішали скарги громадян на відмови водіями маршруток перевозити безплатно людей пільгових категорій - пенсіонерів, дітей, учасників бойових дій. Інколи ситуації доходили до критичної межі - до скандалів, та навіть бійок і виштовхування цих людей із авто.
Слід зазначити, що сам штраф був прописаний в Адміністративному кодексі і раніше. Проте до сьогоднішнього дня санкції за таке правопорушення становили всього 136 грн, що, на думку авторів ініціативи, не стимулювало перевізників дотримуватися прав пільговиків на безкоштовний проїзд. Та й сам законопроєкт був внесений до ради ще в лютому нинішнього року. Минулий склад парламенту встиг його прийняти в першому читанні, тому документ перейшов «у спадок» нинішньому. Автори законопроекту спочатку навіть пропонували встановити втричі більший штраф — 2550 грн. Проте зупинилися на 850 грн.
Отож водії українських маршруток, а також фізособи-підприємці, які здійснюють перевезення, можуть отримати штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів - 850 грн, якщо необґрунтовано відмовлятимуть пасажиру пільгової категорії у безкоштовному проїзді.
Проблема необґрунтованої відмови приватних перевізників безкоштовно возити пільговиків в Україні насправді стоїть досить гостро уже віддавна. Однак експерти переконані, що її причина аж ніяк не в низьких штрафах, а у фактичній відсутності діючого механізму компенсації вартості таких послуг з боку держави та місцевої влади.