Виготовлення закордонного паспорта з 1 липня подорожчає майже на 30%

З 1 липня 2019 року набирає чинності постанова уряду, згідно з якою прийнято нові суми вартості адміністративних послуг у сфері міграції. Відповідно до змін, вартість оформлення документів з безконтактним електронним носієм зросте не більше як на 30%. Такими документами є паспорт громадянина України (ID-картка), паспорт громадянина України для виїзду за кордон, біометричні посвідки для іноземців на тимчасове та постійне проживання. Про це у понеділок проінформувала пресслужба ДМС.

Водночас зміниться і вартість бланків документів з безконтактним електронним носієм.

Оформлення закордонного паспорта у період до 20 робочих днів коштуватиме 682 грн (раніше було 557,32 грн).

Оформлення закордонного паспорта у період до 7 робочих днів та до 3 робочих днів у разі наявності підстав коштуватиме 1034 грн. (раніше було 810,32 грн).

Вартість оформлення документів підвищується вперше, починаючи з 2016 року, наголосили в ДМС.

За підрахунками експертів, таке підвищення збільшить надходження до місцевих бюджетів у 2019 році майже на 200 млн. грн, які буде спрямовано, зокрема, на виконання програм місцевого значення.

Громадяни, які вже здійснили оплату адміністративного збору з метою отримання послуги, але не встигли оформити документ до 30 червня 2019 року, матимуть можливість здійснити доплату для отримання адміністративної послуги.